| dydydydy a întrebat:

Vreau si eu niste foldare mai multe de status daca se poate. nu conteaza,,, sa fie frumoase si noi. multumesc. pupiki. astept:8. dau fundita :X

1 răspuns:
| CrEaTzZza a răspuns:

In viata tre sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

Prietenii falsi sunt ca ciocolata.Cauzeaza diabet.

Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni,am aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada,am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sun fericita sau trista,am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie

Prieten ca tine gasesc la orice colt de strada.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare :-J

Fiecare cadere ma face mai puternica, fiecare tradare ma face mai tare, fiecare barfa ma face mai importanta...

Daca invidia ar produce febra intreaga lume ar fi bolnava!

am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns ,oameni de uitat...

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur

sa nu apari, nu te voi ajuta sa zbori.

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

PRIETENII FALSI: Nu te-au vazut niciodata plangand. PRIETENII ADEVARATI: Plang alaturi de tine PRIETENII FALSI: Cunosc cateva lucruri despre tine. PRIETENII ADEVARATI: Ar putea sa scrie o carte despre tine numai cu citatele tale. PRIETENII FALSI: Te vor lasa in urma daca asa a facut si restul lumii. PRIETENII ADEVARATI: Vor lua tot restul lumii "la capace" pentru ca te-a lasat in urma PRIETENII FALSI: Sunt pentru o perioda. PRIETENII ADEVARATI: Sunt pe viata.
RĂSPUNSUL ESTE:

aca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.)

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

aca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.)

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)
Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend's house is never long.)

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain--your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

Never forget the people who made you who you are.

She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

Friends are forever. Boys are whatever.

Good friends don’t let you do stupid things… alone.

A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

A friend is one who knows you and loves you just the same.

A friend is one who knows us, but loves us anyway.

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

Astazi a's vrea sa'ti spun ca mi'e dor de tine mai mult ca niciodata.

Azi mi'am dat seama ca atunci cand am spus TE IUBESC nu a fost o gluma!

Azi esti TOTUL si in acelasi timp NIMIC .

Invata-ma sa te pierd si-apoi sa te am iara.

Ai incredere in mine! oricatzi baietzi ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine!:X

Unele iubiri nu prind rasaritul, altele traiesc doar pentru o vara...unele se pierd si le'nghithe timpu doar una te topeste...cand nu credeai co s'apara.[:X]

0 sa am mereu acel ceva, ce tzi-l doresti si nu`l mai are altcineva! ;x

Ca de aer am nevoie de iubire eu fara tine n`as putea trai la fel ca de apa am nevoie de tine si nici o secunda nu te-as parasi. / tbx :*

Forever and always I`ll be there for you.

Intr`o lume mica si murdara asa cum o stii! Esti riscul pe care mi'l asum [ ;x ].

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…tbxx

Chiar daca uneori greseste si nu crede in tine, ea te iubeste, prostutsule, si tine la tine ! ;x

Cand tu tipi.Eu alung departe toate temerile tale si te tin de mana dar tu parasesti tot ceea ce reprezinta EU.

Numai am puterea de atunci,atunci eram 2/N-am nevoie de tine, dar am nevoie de noi.

Good girl gone bad? Da! Cu cine merita.

Sufletele noastre sunt in noi cand suntem doi. Altfel nu.

Cred ca-i momentu` sa-mi aratzi ceva mai mult...[:X]

• Si daca ai fi un sunet, as vrea sa fiu chitara care-l cânta, sa ating mereu câte o nota profunda !

• Da` îmi plac momentele alea în care iei foc ca nu vreau sa-mi dezvalui sentimentele !

Acum cand apari,eu iti spun sa dispari!

Vorbim la telefon si iti spun ca imi e bine . Te mint , bine imi e doar langa tine ! :-x

Astazi a's vrea sa'ti spun ca mi'e dor de tine mai mult ca niciodata.

Azi mi'am dat seama ca atunci cand am spus TE IUBESC nu a fost o gluma!

Azi esti TOTUL si in acelasi timp NIMIC .

Invata-ma sa te pierd si-apoi sa te am iara.

Ai incredere in mine! oricatzi baietzi ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine!:X

Unele iubiri nu prind rasaritul, altele traiesc doar pentru o vara...unele se pierd si le'nghithe timpu doar una te topeste...cand nu credeai co s'apara.[:X]

0 sa am mereu acel ceva, ce tzi-l doresti si nu`l mai are altcineva! ;x

Ca de aer am nevoie de iubire eu fara tine n`as putea trai la fel ca de apa am nevoie de tine si nici o secunda nu te-as parasi. / tbx :*

Forever and always I`ll be there for you.

Intr`o lume mica si murdara asa cum o stii! Esti riscul pe care mi'l asum [ ;x ].

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…tbxx

Chiar daca uneori greseste si nu crede in tine, ea te iubeste, prostutsule, si tine la tine ! ;x

Cand tu tipi.Eu alung departe toate temerile tale si te tin de mana dar tu parasesti tot ceea ce reprezinta EU.

Numai am puterea de atunci,atunci eram 2/N-am nevoie de tine, dar am nevoie de noi.

Good girl gone bad? Da! Cu cine merita.

Sufletele noastre sunt in noi cand suntem doi. Altfel nu.

Cred ca-i momentu` sa-mi aratzi ceva mai mult...[:X]

• Si daca ai fi un sunet, as vrea sa fiu chitara care-l cânta, sa ating mereu câte o nota profunda !

• Da` îmi plac momentele alea în care iei foc ca nu vreau sa-mi dezvalui sentimentele !

Acum cand apari,eu iti spun sa dispari!

Vorbim la telefon si iti spun ca imi e bine . Te mint , bine imi e doar langa tine ! :-x

Sperr ca te-am ajutat
FUNDITzZzAaaa:Xxxxx

Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)