| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu statusuri frumoase si noi.Multumesc dau funda.

3 răspunsuri:
| Andrusccaaa a răspuns:

Bine ai venit printre noi! Am sa te ajut cu cateva statusuri : Prietenii imaginari sunt cei mai buni. Nu te trădează, nu te părăsesc, fac ceea ce îţi place ţie. Şi eu am unul, vorbesc cu el când mi se pare viaţa de căcat, şi mă ascultă. Vă recomand unul! Niciodată nu pune la suflet lucrurile spuse la întâmplare! Inima persoanei contează! Tot secretul vieţii se reduce la atât: ea n-are nici un rost; fiecare din noi găseşte însă unul! @ Daca viaţa e un joc, acest joc trebuie să aibă totuşi o regulă pe care n-o cunoaştem! # Nu există viaţă mai pustie decât una care n-a iubit nimic, ştiind că într-o zi va pierde totul! @ Amintirile nu ne mai pot omorî; cel mult pot face o rană să doară şi să sângereze din nou! # Infernul începe acolo unde nu mai e nici o speranţă!@ La un moment dat îţi dai seama de adevăr: maturitatea înseamnă pur şi simplu să ştii cine eşti şi să ai curajul să fii tu însuţi! # Nu-mi pare rău că mor, îmi pare rău că nu m-am priceput să trăiesc! @ Să fii nimeni altcineva decât tu însuţi, într-o lume care încearcă imposibilul, noaptea şi ziua, să devii ca toţi ceilalţi înseamnă să lupţi în cea mai grea bătălie, în care orice fiinţă omenească poate lupta şi niciodată să nu te opreşti din luptă! Pentru cine?

pentru cine se merită să te schimbi?
să coşi noi trăsături pe trupul încins
trecut prin schimbări
ce nu l-ar fi stins

pentru cine se merită să te schimbi?
când schimbarea-i doar un moft copilăros
de care se bucură
şi-un adult capricios! #Cred că există ocupaţii mai urgente şi mai onorabile decât incomparabila pierdere de timp, pe care noi o numim suferinţă! #Sentimentele n-au niciodată sens. Te fac să fii confuz. Te poartă în voia lor ore întregi şi apoi te aruncă tot de unde ai pornit! # E mai uşor să nu fii de acord cu ce nu înţelegi, decât să te informezi! ‎#E trist când oamenii pe care îi cunoşti devin oamenii pe care i-ai cunoscut! #Când plouă în suflet...nu-i niciodată senin afară, iar când e senin în suflet, nu plouă afară niciodată! →Dacă te bucuri de o floare, de un zâmbet, de jocul unui copil eşti mai bogat şi mai fericit decât un milionar care nu se mai bucură de nimic, are tot ce a visat dar e veşnic nemulţumit pentru că este dus, asemenea unui cal de paradă, în căpăstrul de aur al propriei bogăţii. Nu averea ne face bogaţi, ci iubirea! Sper ca te-am ajutat, cat am putut am pus, cand mai ai nevoie de statusuri. I'm here.

| Valeria_Micleuşanu_1993 a răspuns:

Un status ar fi un banc super tare, e fain, amuzant si va provoca prietenilor tai un zimbet lung...

| C3dRyK a răspuns:

Gasesti orice status pe ymstatus.com!
De acolo i`au si eu statusurile.
Sper ca te-am ajutat.