| Pitika_8928 a întrebat:

Vreau si eu un preogram de taiat din poze dar in afara de photoscape.
Sau daca tot poti cu photoscape imi ziceti va rog cum?

Răspuns Câştigător
| Ady_9137 a răspuns:

Giulia, incearca la photoscape, optiunea crop, vezi ca sunt mai multe variante acolo:prima fiind crop freely.Bafta

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta operatie poate fi facuta si din Paint, programul care il gasesti in windows.

| Pitika_8928 explică:

Da am reusit
multumesc:*:*:*

| dienusha a răspuns:

De tăiat din poză? Asta îţi face şi Microsoft Office Picture Manager (dacă nu deschide automat cu asta, click dreapta pe iconiţă şi selectează Open with... -> Microsoft Office Picture Manager, trebuie să-l ai!). Ai să vezi un buton în dreptul instrumentelor de sus numit "Edit Images" (eu am Editare imagini, am Office în lb. română). Click acolo, îţi va deschide un meniu de comenzi în dreapta, printre care ai să vezi "Crop" (rom. "Trunchiere"). Aia e unealta care-ţi trebuie ţie. Click pe ea şi ajustează poza aşa cum îţi doreşti să arate (decupeaz-o). Te descurci! happy