| Dan a întrebat:

Vreti sa dezbatem problemele tinerilor din Romania? Astept de la voi raspuns.Nu fac parte dintr-un partid, dar avenit momentul sa discutam deschis despre problemele tinerilor.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Jonsdottir a răspuns:

De cand astept eu asta :X

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o idee buna dar trebuie sa postezi in fiecare zi cite o problema pentru. ca sint 1001 probleme.

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Discutii, discutii, fapte ar trebui dar cum suntem prea mici pentru a putea face ceva util pentru tinerii din tara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica dela cati ani pana la ce varsta? ca eu am 45 si-s inca tanar.si n-am probleme.

| Cryssy a răspuns:

Poate. dar nu prea se poate face nimic...oh go on...

| Jupiter a răspuns:

Nu. Vreau sa gasim solutii le problemele tinerilor din Romania.

| Gregory a răspuns:

Salutare! Păi din punctul meu de vedere ar fi multe şi ne-ar lua ceva vreme. Momentan vad că nimeni nu a încercat să facă o trecere în revistă aşa ca voi puncta eu câte ceva. Păi ar fi cam aşa: educaţia în principal, care este baza fiecărui om - lipsa unui sistem bun de învăţământ (şi în general un tânăr nu prea poate să apeleze cum trebuie la mai niciun sistem pentru că rezultatele sunt nesatisfăcătoare), lipsa unor locuri de muncă (este inadmisibil ca într-o ţară aflată în momentul de faţă în Uniunea Europeană, un tânăr absolvent de studii superioare să nu găsească o slujbă, şi nu mai vorbim în domeniul în care s-a specializat), discriminarea (sub toate formele - tinerii nu sunt aceptaţi cum trebuie, aşa cum sunt ei, iar consilierea este slabă), probleme sexuale sau cu diverse vicii şi cu siguranţă mai sunt, dar nu-mi mai vin în minte la ora aceasta. Poate mai vine cineva cu completări. Felicitări pentru întrebare şi să sperăm că mesajul va ajunge la cine trebuie! Doamne ajută!