| xXNikeXx a întrebat:

Vreun inginer constructor, it pe aici? Sau un inspector opc am nevoie disperata?; o3

6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Vrei sa afli cat castiga?
Ai vrut un top la o intrebare anterioara.
Ti s-a si raspuns, dar nu ai fost multumit.
Adevarat este ca un inginer IT, la o companie serioasa castiga foarte bine.
La fel si un arhitect sau chiar inginer constructor.
Mai trebuie specificat insa ca trebuie sa fie foarte bun si in plus sa lucreza la o companie multinationala mare ca sa castige bine.
Asa ca nu poti fece o ierarhie a celor ce castiga cel mai bine.
Conteaza mult societatea unde esti angajat.
Poti fi bucatar (master chef) la un restaurant de lux si poti castiga mult mai bine decat un inginer sau arhitect.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba ai cu inginerii it?

| xXNikeXx explică:

Nu asta voiam sa intreb si apropo esti cumva inspector opc sau inginer

| suntserios a răspuns (pentru xXNikeXx):

Pai zi ce vrei sa intrebi

| xXNikeXx explică (pentru suntserios):

Ce e mai bine sa ma fac tinand cont ce ajungi mai usor care are salariu mai mare cu tot cu spagi ce e de viitor happy si inca o intrebare la fiecare dintre ele cat stai la facultate.

| suntserios a răspuns (pentru xXNikeXx):

La politehnica faci 4 ani la marea majoritate a facultatilor mai putin la arhitectura unde sunt 6.

in IT poti sa incepi sa clucrezi inca din timpul facultatii, joburi sunt destule pentru toate nivelele de calificare. Salariile de inceput sunt mai mari in IT, cresterea salariului in timp conteaza de cat de bun esti si unde lucrezi cam in orice domeniu