| RazzMTB a întrebat:

Yahweh nu este cu nimic mai special decat Odin, singura diferență fiind locul de origine al fiecaruia, adica au fost inventati in locuri geografice diferite. Totusi, de ce continua unii oameni sa creada in el? Ei traiesc in lumea asta sau in povesti cu zane? Trebuie sa le reamintesc de fiecare data ca suntem in secolul 21?

2 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

O sa presupun ca nu ai citit nici Saga, nici Biblia, bazat pe ce ai spus.

Faptul ca ai ales sa scrii numele lor in modul cum le-ai scris ma face sa cred ca de fapt oricum nu prea citesti de fel, preferi videoclipurile pe Youtube cand vine vorba sa te informezi de undeva. laughing