| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! Care este posibilitatea sa fi lovit de fulger cand mergi pe strada?

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Exista posibilitate daca ai fier la tine si stai intr-un loc ce atrage asemenea descarcari.
Am avut in oras la mine o femeie ce mergea pe drum cu umbrela in mana pe furtuna iar in momentul in care a trecut pe sub un monument mai vechii din centrul orasului a fungerato. Daca a tras la umbrela sau la monument nu stiu dar a lovit-o in abdomen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mica. Pe camp e probabilitatea mai mare. Mai ales daca ai o umbrela la tine