| Nellaella12 a întrebat:

Am covid dacă au ieșit testele cu o linie roșie și una verde? Ce fel de covid este ca medici spun ca e pozitiv. Eu cred ca e vorba de alta infecție și nu de covid. Cineva sa îmi spună va rog

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ce crezi tu, ci ceea ce medicii au confirmat.

| LisaJulie a răspuns:

S-ar putea sa mai ai ceva, o gripa, eu recomand sa mergi la mai mulți medici!

| Nellaella12 explică (pentru LisaJulie):

Ma țin cu forța aici sunt niște medici de ****... orice gripa zice ca e covid am 25 de ani și ma lasă asa sa stau cu dureri pana ma externeaza ca cică sunt tânără și îmi trece cu paracetamol

| Cipi1212 a răspuns:

Mai exista covid azi?

| gabicoo a răspuns (pentru Cipi1212):

Eu am avut la sfârșitul lunii iunie.

| Nellaella12 explică (pentru Cipi1212):

Da eu sunt în spital e plin de cazuri dar e mai mult ca o gripa nu mai e asa puternic ...ca și simptome dureri de cap mai ales în zona sinusurilor febra dureri de gat de oase și amețeli și rau la stomac

| KovacsB a răspuns:

Ai lacit.

| andreispeed250 a răspuns:

Testul e specific covid, 2 linii inseamna pozitiv

| Nellaella12 explică (pentru andreispeed250):

O linie roșie și una verde în dreptul negativ. Cred ca nu e covid trebuia sa fie doua lini roși. Am făcut 3 teste au ieși cu una roșie și una verde adică e invalid sau alta infecție