| Petresc_Mona_1996 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Daca cobidul asta e o boala la plamani, de ce nu se administreaza tratament pentru boala la plamani ca si inainte sa apara covid19.ca si inainte erau oameni bolnavi la plamani si se internau si le faceu tratament pentru plamani.acum de ce nu mai e la fel si spun astia ca nu e tratament pentru covid.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Invata mai intai ce e un virus, cum funcționează si ai sa afli.

| sierra1 a răspuns:

Dacă morcovii sunt buni și la vedere, nu inseamă că pot trata orice afectiune a ochilor, cred că ești de acord...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Covidul nu cobidul.

| Digikey a răspuns:

Daca si cu parca se covideau in barca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca exista multe tipuri de boli ce pot aparea la plamani. Dar motivul principal este ca corona e virus nu bacterie. Iar antibioticele ce se iau pentru boliile obisnuite la plamani nu au efect asupra virusurilor.
De asta sistemul imunitar singur fara medicamente trebuie sa invinga virusul. Insa sunt unii care deja au sistemul imunitar facut praf de alte probleme medicale grave iar corona le da lovitura de gratie.

| nukeyly a răspuns:

Insa sunt unii care deja au sistemul imunitar facut praf. corect. de la alimentatia asta legala prin lege, ce da liber la E-uri in tot, de la pasta de dinti fluorizata, la cosmetice, sapunuri, dero. Suntem o tara de cobai. Initium.