| AlexDorinel a întrebat:

Ce părere aveți ca nu se mai poate intra in restaurant nici măcar cu test negativ? https://www.google.com/......e-20281722

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte bine, trebuie luate masuri cat mai drastice.
in tara lucrurile scapa de sub control deja

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru mariuschakra12):

Cu ce ai vrea sa incep?
Nu iti ajunge ca spitalele sunt pline si oamenii ard de vii in ele?
Nu iti este suficient?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru mariuschakra12):

Tu pur si simplu faci spam cu răspunsuri care nu au legatura cu intrebarea sau habar nu ai unde raspunzi?

| Gshebehebdb a răspuns (pentru suntserios):

Te auzi ce vorbești ma
Zi mi de ce o măsură de asta tâmpită ar ajuta la ceva
Sa combatem gripa care este de mulți ani?
Oricum și vaccinați pot sa transmită boala asa dar nu mai vb prostii

| suntserios a răspuns (pentru Gshebehebdb):

Si vaccinatii o sa transmita boala numai intre ei. Si nu o sa ajunga la ATI. Si asa vor fi protejați nevaccinati in restaurante. Fix la asta ajuta masura. Iti e clar acum?

| LoveSleep a răspuns (pentru suntserios):

Toată țara tipa "conspirație" și între timp spitalele ard pe rând, din cauza ca am fost loviți de o avalanșa de scurtcircuite, nemaiîntâlnită pana acum.

Nu exista bolnavi de covid, spitalele sunt goale, medicii le dau foc ca sa zică ca e din cauza covidului.
Toți medicii sunt criminali. Asta nu e așa mare problema, ca oricum toată țara se tratează cu tinctura de coada șoricelului pentru orice boala. Oricum nu aveam nevoie de medici ca o avem pe Olivia Steer.

As fi vrut sa fiu printre cei morți in incendiu, ca sa nu mai fac parte din lumea asta de prosti.
Am obosit sa înjur oamenii pe Facebook de când cu pandemia asta.

| suntserios a răspuns (pentru LoveSleep):

Dezinstaleaza Facebook.
Facebook e groapa de gunoi a datatorilor cu parerea.

| Mosotti a răspuns:

O parere f buna am.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Niste imbecili. Habar nu au pe ce fundamenteaza astfel de masuri retarde. Spun asta ca vaccinat foarte curios de unde mortii mamilor lor scot bani ca sa acopere pierderile imense pe care le au restaurantele si industria conexa in perioada asta datorita timpeniilor lor de decizii hei-rupiste.

| Legion7X a răspuns:

Doar vaccinații au voie, si probabil vor fi unii infectați, care nu au simptome sau nici nu își dau seama...

| chuckmanson a răspuns:

Super!

| Gshebehebdb a răspuns:

O părere proasta, foarte proasta
Oricum nu ma vaccinez nici dacă nu o sa pot lua paine