| Ukaya a întrebat:

Cine se intreaba daca sa se vaccineze sau nu eu va spun ca dupa vaccin ma simt mai sanatos si mai energetic deci nu mai ezitati ca nu muriti cine spune asa ceva e platit si acul nici nu se simte daca va e frica de injectie

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Vaccinul nu este energizant
2. Vaccinul (si inclusiv acul) nu sunt gratis - totul este platit din bugetul de stat, adica din impozitele si taxele pe care le platim cu totii
3. Toti vom muri - indiferent de vaccinare sau nu! Inca nu s-a nascut nimeni, cine sa traiasca vesnic, nici medic care sa-l faca pe cineva sa nu moara. Insa, edicii totdeauna gasesc un pretext (diagnostic) din care cauza a murit mortul.
4. De injectie ii e frica celor care au fost speriati in copilarie ("vei primi injectie daca nu esti cuminte") sau avut o experienta dureroasa la vreo injectie data de un nestiutor,

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bai baietel, ti-e rau? Statistic, sunt putini care au efecte adverse. Practic, tu nu poti sa garantezi nimic nimanui, asa ca stai calm. Nu pe principiul "eu am mincat bordura si nu am murit, ia si tu o gura de asfalt de aici" se face treaba asta cu convinsul nevaccinatilor...

| cfrtobias a răspuns:

Poate ai dormit mai mult sau dupa vaccin ai dormit mai bine laughing