| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPUhappy...care este varsta minima de la care poti merge sa te vaccinezi fara un parinte... Daca am 14 ani pot merge singura? Trebuie neaparat un parinte sau pur si simplu un adult?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nope, iți tre_optșpe și o secundă

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti singură, trebuie sa mergi cu unul din parinti, doar daca ai 18 ani poti merge singură

| Lukasssz a răspuns:

Nu ca esti minora, trebuie sa mergi cu unul din parinte!

| gabriel2004o a răspuns:

Nu poți, trebuie semnătura de la părinți

| notimetolive a răspuns:

De ce ai vrea sa te vaccinezi la 14 ani?

| peanut003 a răspuns (pentru notimetolive):

Exact.

| goguPatent a răspuns (pentru notimetolive):

Ca sa nu cumva sa ajunga intr-un spital din Romania.

| notimetolive a răspuns (pentru goguPatent):

Câți minori sănătoși au murit până acum de covid in Romania?

| darrio2007 a răspuns (pentru notimetolive):

Pentru ca asta vrea sa facă. E vreo problemă?

| goguPatent a răspuns (pentru notimetolive):

Poate ai citit greșit ce am scris eu.
Nu vad sa fi scris nicăieri ceva de murit. Am zis doar sa nu ajunga in spital.

| notimetolive a răspuns (pentru goguPatent):

Câți minori sănătoși au ajuns până acum în stare gravă la spital din cauza covidului?

| goguPatent a răspuns (pentru notimetolive):

Mult prea multi. Sute, mii au trecut prin spital.

| Știrbossboss a răspuns:

Ai nevoie de un părinte sau tutore legal