| daniel2134 a întrebat:

Pot intra in mall fara vaccin? Sau am nevoie de el?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din pacate in Romania nu exista restrictii pentru nevaccinati, decat la intrarea in tara

| sierra1 a răspuns:

Ești vaccinat?

| daniel2134 explică (pentru sierra1):

Nu

| sierra1 a răspuns (pentru daniel2134):

Nici n-ai de gând?

| daniel2134 explică (pentru sierra1):

Nu, nici nu sunt vreun conspirationist, doar ca nu am nevoie ca din tara nu am de gand sa ies ca nu am nevoie.

| sierra1 a răspuns (pentru daniel2134):

Probabil ai sub 12 ani, și nu ți se administrază

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Deocamdata se poate si fara vaccin big grin

| PainTech a răspuns:

Da.

Chiar daca ai avea nevoie, cine crezi că ar sta sa verifice? Si de luat temperatura s-au plictisit paznicii de la intrare. Crezi că ar sta ei sa verifice pe documente?

Hai sa fim realiști. Faza cu "nu poti intra la mall nevaccinat" nu o sa se poate puna niciodată practic în aplicare.

| RobertMoon a răspuns:

Masca pe fata si atat. happy

| Legion7X a răspuns:

Nu este obligatoriu ca în Franța.

https://youtu.be/XCdB3ReqfVI

| PringAloe a răspuns:

Da, poti intra in mall fara vaccin, legea actuala permite tuturor persoanelor sa intre in mall cu conditia ca poarta masca obligatorie.

| Vântulalb a răspuns (pentru PringAloe):

Legea actuala sau nu, e facuta dupa interesul afaceristilor. Sa nu piarda incasarile, profitul.

| MAJDALURUT32451 a răspuns:

Buna da poti fara vaccin dar din 1 septembrie daca nu esti vaccinat nu vei purtea merge in weekend doar in timpul saptamanii