| StefanCristi a întrebat:

Salut Tpu.ro, am o întrebare urgentă, am făcut o boacană, am luat după antibiotic si apoi iaurt. Poate iaurtul să taie din medicament? Sunt infectat cu Corona Virus

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai linistit esti ok, daca luai medicament cu alcool atunci era o mare problema, dar altfel nu deoarece iaurtul este un produs natural probiotic contine multe vitamine fier calciu, deci nu este deloc gresit. Sanatate multă

| Furnicuta000 a răspuns:

Cum ar putea interactiona iaurtul cu antibioticul?

| StefanCristi explică (pentru Furnicuta000):

Laptele taie puterea medicamentului iadul ese făcut din lapte

| Furnicuta000 a răspuns (pentru StefanCristi):

Esti bine sau s-a raspandit infectia aceea si la creier?

| StefanCristi explică (pentru Furnicuta000):

Ești retard că vb așa eu știu că iaurdul taie catitatea medicamentului de aia întreb puterea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa pot raspunde la intrebare, întâi hai sa clarificam: Ce este iaurdul?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Se snumeste iaurt nu iaurd cum spun babele, ce ai 100 de ani? Si l ai ajutat mult cu raspunsul tau ai clarificat ce inseamna iaurtul de te ai )pe tine.

| alinsebi33 a răspuns:

Da iaurtul vine la antibiotic si ii zice: te tau