| anonim_4396 a întrebat:

Te mai poți angaja fără vaccin?
Credeți că vremurile se vor schimba?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gata, s-a terminat cu angajatul fara vaccin, indiferent ca-i la stat sau in domeniul privat!
Certificatul verde, este obligatoriu pentru angajați.
Proiectul de lege a trecut de Comisiile Senatului

https://alephnews.ro/......e-la-stat/

| johnnny123 a răspuns:

Daca vremurile se vor schimba si cand anume se va intampla asta depinde de cei ca tine care refuza cu incapatanare sa se vaccineze ca sa terminam odata cu pandemia asta.

Tu intrebi "oare cand se va termina incendiul asta" in timp ce arunci gaz si cartoane pe foc.

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Am motivele mele pentru care nu mă vaccinez. Și sunt temeinice.

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt sigur ca ai... Si cei care cred ca Pamantul este plat sunt convinsi ca motivele lor sunt "temeinice". Doar ca nu au absolut nici o legatura cu realitatea.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Urmează o Peroadă grea.

| Flavianadx a răspuns:

In cateva tari din vest a mers bagata legea. La noi nu cred ca merge la cat e de satul poporul de clasa politica, o sa se revolte.

| VictorJulien a răspuns:

Și daca se bagă lege pentru asta e ilegal, constituția ar fi încălcată automat, oamenii nu-și cunosc drepturile iar politrucii abuzează de asta.