| Rebecaa a întrebat:

1.De ce? nu apreciaza baietii o fata care ii iubeste, 2.de ce nu se gandesc prin cate s-a sacrificat fata pentru ei? 3.de ce nu ne inteleg ca nu suntem pregatite(unele)pentru sex? 4.de ce nu ne iubesc asa cum suntem? 5.de ce nu e de ajunsa iubirea care le-o dam si vor mai mult? toate aceste intrebari ma macina. Funda pentru cei care imi rspund la ele. de preferabil Baietii. Funda si vot

14 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Alta fata care generalizeaza... o faceti dinadins ca stiti ca enerveaza?
Vrei pe cineva care intelege o fata cel mai bine?
Vrei pe cineva care pune suflet incontinuu?
Vrei pe cineva care te respecta si te trateaza bine incontinuu?
Daca vrei asa ceva, atunci iti recomand o fata nu un baiat.
Asa sunt baietii, si voi fetele ii iubiti asa cum sunt, cu toate "defectele" lor.
Vad ca vrei multe, dar tu ce oferi?
Daca iubitul tau ii jumate Toma Necredinciosu si jumate Domnu' Excitat non stop, asta nu inseamna ca toti sunt asa.
Decat sa pui intrebari retorice mai bine, mai bine il intrebi pe "iubi" tau ce doreste exact sa vada de la tine.

| BlancaFantasma a răspuns:

De ce? De ce? de cE?thinking toate fetele ne intrebam asta, mai devreme sau mai tarziu...si eu aveam intr-o perioada intrebarile astea in cap de dimineata pana seara(cand m`a parasit pr meu.in fine,era un nesimtit care incerca sa ma manevreze dupa bunul lui plac).DAR apoi am inteles ca nu are rost sa ma gandesc mereu la prostiile astea,m`am pus cu burca pe carte cum se spune,mi-am ales facultatea la care o s amerg peste un an,si asa mi-am gasit alte lucruri care sa ma preocupe, lucruri importante cu adevarat.Cel mai bine e sa incetezi sa te gandesti la asa ceva sa nu te mai "macine"intrebarile astea. exact asa ziceam si eu.sad DAR tu, nu te mai gandii la asta! o sa gasesti baiatul care o sa te merite si ai sa vezi ca nu toti baietii sunt la felbig grin sper ca raspunsul meu sa fi reusit sa iti ridice macar putin moralul.capul sus si ai incredere in tine!

| harciog a răspuns:

Sexul este impus de supravietuire de perpetuarea speciei si este un impuls trimis de subconstient cu destinatia de a infringe pina la urma orice opunere constienta.Baietii stiu asta si vor numai si numai sa fie ei la finalizare.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Sunt si fete care nu apreciaza baietii. poate acel baiat chiar a iubit o fata, iar ea nu i-a dat atentie! stiu din propria experienta!

| SociallyDepressed a răspuns:

1.Ei nu se implica intr-o relatie la fel de mult cum fac fetele.
2.Ori indiferenta ori nepasare.(Sunt unii care apreciaza sacrificiile.)
3.a)Pentru ca ei cred ca este un lucru bun.Ca o sa ne faca fericite.Ca dupa aceea o sa fim la fel de nebune dupa sex cum sunt ei si o sa o facem des.
b)Vor numai sex de la noi deci nu-si permit sa ne astepte pana ne "vine mintea la cap"
4. Unii baieti nu pot trece de barierele aspectului fizic...iar pe unii ii enerveaza unele lucruri in comportamentul sau mentalitatea ta (general vorbind). Daca noi putem trece peste toate aceste bariere, sa ii acceptam cu toate defectele si sa-i iubim asa cum sunt ei de ce nu o pot face? poate pentru ca iubirea lor pentru noi nu este la fel de mare incat sa ne accepte asa cum suntem.
5.Intotdeauna e loc de mai bine. Poate nu sunt siguri de sentimentele noastre, sau poate vor ceva de la noi, in cee mai multe cazuri sex.Cum noi,fetele,ii punem sa ne demonstreze prin diferite lucruri ca ne iubesc and stuff´ asa fac si ei,mereu auzi un baiat spunand "daca m-ai iubi indeajuns ai face orice pentru mine".Ei se asteapta sa faci ce vor pentru ei, chiar daca tu nu vrei sau nu esti de acord, doar pentru a le arata ca intr-adevar ii iubesti.Dar de cele mai multe ori asta se dovedeste a fi o capcana.
Ce usor e sa fi baiatoh go on

| ionuutzuu a răspuns:

1.Baietii nu iubesc ca si fetele.
2.Raspunsul la punctul 1... plus ca nu-i intereseaza.
3.Pt. ca noi avem muuuulti hormoni si vrem sa ne satisfacem chiar daca partenerul nu e capabil sau nu-si doreste asta.
4.Baietii sunt intr-un fel de concurs cu altii, care are cea mai frumoasa prietena, castiga chiar daca nu-l iubeste etc.

| motherfucker a răspuns:

Pentru ca asa suntem noi. Misogini si ne gandim mai mult la sex decat la dragoste. Cu toate ca dragostea este mult mai importanta decat sexul... Dar acum depinde si de ce varsta au baietii respectivi... Si daca sunt dispusi pentru o relatie serioasa sau vor doar sa ti-o traga si atat.

| eduardinoedy a răspuns:

In dragoste iti trebuie pasiunea

| maryngeorge a răspuns:

1 asa sunt majoritatea baietilor asa sunt baieti din ziua de azi dar nu toti,
2 pentru ca nu tine la acea fata atat de mult incat sai intereseze altceva decat interesele lor,
3 pentru ca baieti majoritatea asat vor de la o relatie na asta vor dar nu uita nu suntem toti la fel,
4 asa sunt baieti vor din ce in ce mai mult vor mereu sa schimbe ceva vor perfectiunea asa sunt,
5 na vor mai mult din ce in ce mai mult
Asa sunt baieti chiar daca sunt baiat imi este rusine de baieti din ziua de azi care nu mai iubesc o fata cum faceau alti acum cativa ani in urma toti vor din ce in ce mai mult si se gandesc numai sa profite dupa fetele care unele chiar nu merita sa sufere atata dupa niste baieti ca iei dar iti spun un lucru NU TOTI SUNTEL LA FEL NU NE BAGA PE TOTI IN ACEIASI OALA
sper ca team lamurit

| BGI a răspuns:

1. De ce unele fete nu apreciaza baietii care le iubesc precum ochii din cap?
2. De ce nu se gandesc la cat s-a sacrificat baiatul pentru ele?
3. De ce nu intelegeti ca daca e un baiat care nu va inseala si nu e virgin se satura si el de laba dupa vreo 4-5 luni?
4. De ce nu ne iubiti asa cum suntem?
5. De ce nu e de ajuns iubirea pe care unii din noi vi-o oferim, si unele din voi puneti banii mai presus de ea?
Cand o sa imi raspunzi la intrebarile astea iti voi raspunde si eu la ale tale happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.cam multe ceri de la un baiatlaughing)

| dasky90 a răspuns:

1.Asta depinde de tine cum il faci sa te iubeasca
2.Depinde de sacrificii(daca nu-ti iei azi acadele nu-i un sacrificiu)
3. Daca ai pana in 17 ani iti dau dreptate. Daca ai parintii severi iti dau dreptate. Daca nu vrei tu ca asa ti-a venit ii dau lui dreptate.
4.Te iubeste dar nu vrea sa recunoasca.Ia propune-i sa luati o pauza sa-l vezi ce te iubeste.
5.(Glumesc) Nu te inseala...te compara tongue

| alexandracas a răspuns:

Poate ca nu l-ai gasit pe cel potrivit...Nu dispera,pentru oricine este cineva chiar si pentru tine va fi,te va respecta,te va iubi iar aceste intrebari vor disparea. Poate ca inca nu este momentul,deocamdata esti in perioada cand explorezi, nu te gandi prea intens la aceste intrebari, te pot afectahappytraieste-ti viata cu bune si cu rele si lasa timpul sa decida ce este mai bine.succes

| pyrether a răspuns:

Pentru un tip,asta insemnand si pentru mine,toate treburile alea ce le-ai spus mai sunt sunt niste prostii.
Intr-adevar dragostea e ceva frumos si important,dar dragostea e rara,asa cum tu,probabil,ai frant,poate fara sa stii,si fara mila,inima vre-unui biet baietel care era indragostit de tine, asa, la randul sau, a facut si tipul de care e vorba in descrierea ta.