| anonim_4396 a întrebat:

2 baieti mi-au cerut prietenia.Pentru aman2 simt acelasi lucru, aman2 sunt foarte draguti si de treaba. Dar unul din ei nu sta in oras cu mine dar are un statut social f bun( desi nu ma intereseaza ), iar celalat sra in oras cu mine si e fratele celei mai bune prietene a mele. Ce sa fac?

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, decizia iti apartine dar gandeste-te bine inainte sa alegi.Pai,tu ii sti mai bine cum sunt, langa care te-ai simti tu mai bine, care iti place mai mult.Parerea mea e sa fi cu acela care sta in oras cu tine si e fratele prietenei tale.Nu vreau sa te infuientez pentru ca la urma urmei tu face ceea ce simti, dar tinand cont de faptul ca fratele prietenei tale sta in oras cu tine ai ocazia sa il vezi mai des, in plus esti prietena cu sora lui si e un avantaj, nu stiu ce sa zic, nu ii stiu personal, dar gandeste-te si spune-ti in ordine sentimentele si alege pe cine crezi tu ca e mai aproape de inima ta si de gustul tau.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca esti destul de mare incat sa alegi pe cel care e mai potrivit!
Noi n-avem cum sa ne dam cu parerea din moment ce tu te-ai legat doar de statut!

| Bacemi a răspuns:

Ti-as recomanda sa incerci sa il cunosti mai bine pe fratele prietenei tale. Ar putea fi un avantaj prietenia ta cu aceasta fata pe viitor. Dar incearca sa vorbesti cu ea intai si sa vezi ce parere are. Ea cu siguranta isi cunoaste fratele mai bine si ti-ar putea spune cam ce sanse ai sa te potrivesti cu el. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| MysticWayz a răspuns:

Vezi daca prietena ta ar fi de acord ca tu si fratele ei sa fiti impreuna ( poate ar deranja-o ) Daca ea este de acord atunci vei avea o relatie buna cu fratele ei ...Acum despre al 2-lea baiat: avand in vedere ca locuieste in alt oras, nu o sa va puteti vedea des si va fi cam greu ca relatia sa mearga ca pe roate big grin Sper sa te fi ajutat!

| Mada a răspuns:

Vrei sa decidem noi cu cine sa fii?!

| any_6013 a răspuns:

Sincer, eu nu as accepta pe nici unul din ei.relatiile la distanta implica incredere, onestitate multe lucruri care de multe ori nu se intampla cu adevarat. iar in cea cel priveste pe fratele prietenei tale nu as accepta. el probabil e o persoana pe care o cunosti de mult timp si poate iti este prieten.nu ar trebui sa risti prietenia cu sora lui si chiar cu el daca va veti desparti.succes>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica ?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca pentru amandoi simti acelasi lucru, eu zic sa-l alegi pe cel care sta in orasul tau, pentru ca stii zicala"ochii care nu se vad, se uita"winking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am intrebat de curiozitate happy chiar nu vreau sa am de aface cu niciunul...nu-i plac indeajuns si nu are rost sa ma complic si cu eihappyprefer sa raman cu tovarasii meihappy ca de prieten am timp...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa decizi ce vrei. dar daca e vb de fratele surorii tale si nu vrei ceva in serios, si daca stiica in caz de esec iti vei inrautati relatiile cu prietena ta mai bine iesi cu celalalt, tot ce trebuie sa faci e sa deecizi de ce ai sau de cine ai nevoie cu adevarat.succes