| onlyagirl a întrebat:

24 decembrie.noapte,doar o ora pana la miezul noptii,cand se presupune ca ar trebui sa imi pun o dorintasadconfuza,nu stiu ce vreau,ma simt singura,plictisita de tot ce am si dornica de ceea ce nu am.el,cel din inima mea, departe si aproape de mine in acelasi timp.toata lumea isi ureaza "Craciun fericit",eu o spun si multumesc fara bucurie! astept un telefon,unul singur de la o singura persoana...e doar o stare care nu stiu daca va trece, nu depresie.e doar o seara de solitudine cand ar trebui sa zambesc.nu o fac! intrebarea e:oare cum imi revin? las timpul sa treaca? sau incerc sa fac ceva pentru mine?(e doar ceva aiurea cu mine azi, sentimente....stiti voi)

Răspuns Câştigător
| Georgeeeeeeeee a răspuns:

Doreşte-ţi fericire. apoi le rezolvi tu pe toată, optimistă fiind.

8 răspunsuri:
| Patrăţel a răspuns:

Parca ma regasesc citind acest randuri.happy
Nu stiu cum sa incep,ma gandesc doar ca stiu cum e, ca oricat de mult ar incerca cineva sa zambesti, o s-o faci sau poate nu, dar nu adevarat.O sa zambesti din politete si o sa le promiti ca ''va fi bine'', desi subconstientul iti dicteaza ca n-o sa fie chiar asa.Parca tot ce ai, deja nu isi mai are rostul, simti ca de fapt nu ai nimic.Nu mai vezi ca in jurul tau sunt sute de persoane,care intr-o masura sau alta,sunt alaturi de tine, dar nu poti sa te gandesti decat la o persoana, una, care in loc sa te faca bine, te raneste si mai mult.Simti ca nu poti fara lucrul pe care,desi il iubesti,in acelasi timp il si urasti.
Problema este ca iti petreci prea mult timp observand doar partea proasta,si nu mai ai timp sa faci si lucruri pentru tine.''In final,totul va fi bine, iar daca nu este bine, inseamna ca nu este finalul'' - mai bine ai incerca sa te calmezi, sa privesti in jurul tau, si sa vezi ca nimic nu merita starea ta de tristete. Sunt atatea lucruri frumoase.Atat de multe de facut.Atatea persoane noi de cunoscut. Timpul te va ajuta doar daca vrei asta. happy

Take care! :* Craciun fericit.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Lasa timpul sa treaca, sper ca nu esti EMO, du-te la biserica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te simti o persoana singura.Inimii,nu ii poti dicta sau da ordine.Curand,vei intalni persoana potrivita.Mult noroc si Dumnezeu sa fie cu tine.

| onlyagirl explică:

Nu stiu de ce nu vad raspunsurile!

| Alexutzapoopuic a răspuns:

Bun, deci din cat inteleg eu esti indragostita de cineva caruia nu poti sau nu ai curajul sa ii spui, de asta ignori tot cea ce e in jurul tau prieteni, parinti, absolut pe toata lumea, si mie mi s-a intamplat si atunci cred ca ar trebui sa faci cv, de ce sa astepti un stupid telefon, suna-l, pur si simplu spune-i ceea ce simti, nu mai ignora pe nimeni simte-te bine in familie si atat, cat despre ce ar trebui sa iti doresti ar fi un bun prieten, care sa te ajute si sa te consoleze mereu orice problema ai avea, bafta

| onlyagirl explică (pentru Alexutzapoopuic):

Daca ar fi vorba numai de declarat sentimente totul ar fi atat de simplu...nu mi-ar mai fi asa.e prea complicat, de-aia ma consum atat!sad

| Cristinecunoscutul a răspuns:

Exact in acceasi situatie sunt si eu... doar ca eu nu astept sa ma sune pentru ca deja stiu ca nu ma mai iubeste sau cel putin asa vrea sa imi dea impresia... inca nu am descoperit ce sa fac dar am vorbit cu o persoana, si accea persoana m-a facut sa zambesc si sa rad. Incearca sa gasesti pe cineva cu care sa vorbesti cineva cu care in trecut te intelegeai atat de bine si... Desigur starea o sa iti revina la loc dar sa iesi si sa scapi din aceasta "capcana" a iubirii chiar si pentru o secunda te va face sa te simti mai bine. Vorbeste cu cineva! un prieten, oricine.

confuz, nu stiu ce vreau, ma simt singur, plictisit de tot ce am si dornic de ceea ce nu am.ea.toata lumea isi ureaza ''Craciun fericit'', eu o spun si multumesc fara bucurie...

... da-mi mesaj pe privat daca vrei sa vorbim mai mult