| anonim_4396 a întrebat:

4 ani de relatie-scrum?! Ajutooooor!
Ma simt foarte rau,nu pot sa dorm, nu pot sa mananc. Aveam o relatie de 4 ani,cu suisuri,coborasuri,in ultima vreme certuri dese,il sunam,nu-mi raspundea,nu ii pasa. Acum o saptamana mi-a spus ca nu ma mai vrea si sa ne despartim. Am mers sa discut cu el,mi-a spus ca ma iubeste, ca a spus-o la nervi. Acum 3 zile am vazut ca a reinceput sa discute cu o tipa(fata aia s-a mai bagat intre noi acum juma de an, vorbise cu ea la tel vreo 4 luni,eu am aflat ulterior. Asta dupa o perioada grea din viata lui care l-a marcat,i-a murit tatal. imi spunea ca ea discuta altfel, nu se cearta ca mine, dar ca n-o iubeste. Ulterior au intrerupt legatura pentru ca si-a dat seama ca ma iubeste si nu vrea sa ma piarda). Idee e ca de vreo 3 zile,de cand a inceput sa vorbeasca iar cu ea,imi tot spunea ca nu ma iubeste, ca nu mai stie ce simte. Am fost terminata. Am mers la 3 dimineata,ieri,sa discutam. Era rece,imi tot spunea sa fiu pregatita,sa fiu fericita cu altul,sa nu plang dupa el,ca nu mai stie ce simte fata de mine,si,ceea ce m-a durut cel mai mult a fost momentul in care m-a privit in ochi si mi-a spus ca nu-mi mai vede ochii,ca nu mai vede in mine pe cea care am fost. Ma doare enorm, ieri am mai vorbit de vreo 3 ori la tel,era tot la fel de rece. Cred ca e gata tot.dar sunt distrusa! el imi tot zice ca nu o iubeste,doar ca ii place sa discute cu ea la tel pentru ca e mai calma. Ok,am gresit si eu prin faptul ca nu am fost langa el cum a dorit,dar am fost in felul meu,pentru ca si eu am trecut prin multe. I-am spus si tatalui meu ieri poveste si a vrut sa ma ajute si a mers pana la el sa discute ca intre barbati,pentru ca eu sunt plecata din oras. Si ghici? L-a intrebat tatal meu ce face,daca ar putea sa vina pe la el sa il ajute la masina(pretext),daca ar vrea sa imi cumpere un buchet de flori pentru ca poimaine e ziua mea si sa imi faca surpriza,dar l-a repezit si pe tata,a zis ca e ocupat,merge in oras si ca "mai vedem". Apoi l-am sunat de zeci de ori,nu mi-a raspuns, m-am gandit ca poate merge sa se intalneasca cu fata aia si i-am scris un mesaj ca "Mi-am dat seama ca nici eu nu-l mai iubesc si ca niciodata nu l-am iubit. Ca nu-mi mai pasa daca se intalneste cu ea sau cu alta. Ca realizez ca este un gunoi de om si ca intre noi s-a terminat pe veci." Nu m-a mai sunat de ieri. Stau sa ma gandesc, acum cateva zile imi spunea ca ma iubeste si mi-a si dovedit asta, si dupa cate am facut pentru el, sa primesc o asemenea lovitura? chiar nu ma mai iubeste? ce credeti ca e in capul lui? va rog un sfat!

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Pur si simplu nu mai este fericit cu tine. Si nici tu cu el.V-ati schimbat amândoi si nu mai merge. Cel mai bine este sa nu il mai cauțiacum o perioada. Daca il cauti si il.stresezi sau mai spui si ca nu l-ai iubit niciodată rezultatul relației voastre e clar. Daca ii acorzi putina liniște, si îți acorzi si tu putina liniște in care sa îți dai seama ce simți, relația are ceva șanse sa poată continua. Dar daca stai pe capul lui cu telefoane unul ddupăaltul si banuieli ca se întâlneștecu una sau cu alta, atunci ppoți considera ca relația s-a incheiat

11 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

E posibil ca mai multa vreme el sa se fi instrainat de tine, dar tu nu ai simtit pe deplin, Si a asteptat momentul sa-ti spuna, profitand si de measjul tau. Din atatea conversati intre ei a aparut o oarecare simpatie.Mai ales daca in ea a gasit ce nu-i ofereai tu...
Sau poate se va razgandi.

| Felys a răspuns:

Nu iti e clar ca dupa 4 ani s-a saturat de tine,zi mersi ca nu aveti si un copil,cate familii nu se despart dupa mai multi ani si cu copii,asta e fost, vrea altceva, nu ii mai esti la inima, resemneaza-te si mergi mai departe, nu se termina lumea cu el

Răspuns utilizator avertizat
| Alcyon a răspuns:

N-ai de ce sa fii distrusa. Din greseli invata omul.
Si apropo, daca vrei sa-i lasi o portita deschisa unui fost, nu te apuca si tu sa-i trimiti mesaje in care sa-l trimiti in ma-sa.

| vocea a răspuns:

Cea mai buna arma este indiferenta, lasa-l nu il mai cuta daca te iubeste nu poate trai fara tine, ea doare cel mai tare, daca vede ca iti pasa ce face, el o sa zica ca mori dupa el si poate sa faca ce vrea din tine, mult succes iti garantez ca daca te iubeste se va intoarce la tine imdeiat cand o sa vada lipsa ta, acum el este madru de sine

| ing3rasultau a răspuns:

Orce om care iubeste pe cineva in primul rand nu trebuie sa fie invatat de cineva ca trebuie sa ii dea persoanei iubiteun buchet de flori!
Cand ti se acorda o a doua sansa trebuie sa o prizi cu ambele maini si sa nu ratezi ocazia sa fi fericit cu persoana iubita.
El ce a facut a preferat sa vorbeasca cu ea la tel. in loc sa vb. cu tine pentru asi clarifica sentimentele fata de tine.
Daca tu il mai iubesti pentru ce ti-a facut e decizia ta, dar nu merita nici macar sa il privesti in ochi!
Chiar daca a trecut prin multe ar fi trebuit sa planga pe umarul tau nu pe al acelei fete.Mult succes!

| Rebeka88 a răspuns:

Eu am o relatie tot de 4 ani, iubi e la fel de cald si dulce...cred ca ceva la suparat la tine dar pana la urma femeile sunt de pe marte si baietii de pe venus.cine stie ce e in capul lor? poate ca i sa mai intamplat ceva si nu ai aflat...incearca sa mergi la el calma si sa ii spui ca nu il grabesti si ca se poate hotara in pace. poate o intrebi pe mama lui ce e cu el in ultima vreme si nu pune presiune pe el.succes!;*****

| NGheorghe a răspuns:

Multi zic: eu sunt matur/ă si stiu ce vreau. Se pare ca a fost un joc prost ce a tinut 4 ani. Alt lucru n-ai avut?
Lasa balta, ca esti confuza rau: vrei una si vorbesti alta, si apuca-te de chestii mai serioase.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ma omu probabil ca nu mai simte nimic si ca sa il fortezi doar amani inevitabilul. Asta e. Aia a picat la fix cand el avea mai mare nevoie si l-a atins la sentiment. Nu ai ce sa mai faci decat sa te resemnezi si sa spui pas. A vazut ceva diferit la celalta si nu mai ai ce sa ii faci. Daca nu te-a placut asa cum esti nu te-a meritat si punct. Altul o va face.

| AdyAdeluş a răspuns:

Bună!
Stai liniștită balta e plina de peste. Nu e primul și nici ultimul băiat din lume. Sunt atâția. Dacă el a găsit fata aia și se înțelege așa bine cu ea, ce mai Vrei? Poate tu l-la iubit și i-ai fost alături, dar poate nu atunci când el a avut nevoie. Poate ai fost rece cu el și el s-a distanțat treptat treptat. Și acum a ales sa plece. Nu se mai simțea bine alături de tine poate, și a ales acea fata. Du-te și căutare altcineva care va fi mai ...dedicat.
Sper ca te-am ajutat. Baftă!

| unknøwn a răspuns:

Astea-s femeile cand dau de singuratate. Niste nulitati. Trebuie sa le rezolve barbatii toate problemele.
Dupa ce stai cu el, il iubesti, muah muah, zici ca "este un gunoi de om".
Aparent ai uitat de clipele frumoase petrecute impreuna.
E ca si omul pe care il ajuti o data, si iti cere ajutor tot timpul dupa aceea. Il ajuti de 2 ori, vine si a 3-a oara, ca na, daca l-ai ajutat o data, il mai ajuti o data. Cum adica nu-l ajuti a 3-a oara? "Pai esti naspa ba. ". Uita ca l-ai ajutat de 2 ori, pentru el e mai important ca NU l-ai ajutat a 3-a oara.

banal.