| MatteoRalu a întrebat:

A facut cineva avort la 5 luni sarcina gemelara....motive medicale?

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

La 5 luni, nici in sarcina simpla nu se face avort. Exceptie, daca viata mamei este pusa in pericol.
Tu pomenesti de... motive medicale. Pot fi grave sau nu. Daca sunt grave, e grav ca medicii nu au vazut asta din prima luna. Daca nu sunt grave, sarcina poate fi dusa la bun sfarsit sub supraveghere medicala. Medicul tau ginecolog este cel mai in masura sa-ti dea un sfat. Nu aici.

| PesteleDEAur69 a răspuns:

Trebuia sa faca ma ta sa nu iesi tu. dar din pacate mna,...