| lumy4u a întrebat:

A insela persoana iubita.PRO sau CONTRA?

22 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Intotdeauna contra.
Sunt oameni care scuza infidelitate pe motive care mie mi se par extraordinare...ba ca atractia altor persoane, ba ca din plictiseala, ba ca monotonia din relatie sau lipsa dragostei. dupa care urmeaza plansul de dupa si replici de genul : "am inselat din greseala..nu mi-am dat seama.din vine ei/lui am facut-o,cum sa fac sa ma ierte...
Eu cred ca atunci cand intervine monotonia, siguranta pe relatie, nevoia de interzis ar trebui discutat cu partenerul, spus ce crede ca lipseste in relatie, ce ganduri are...Sau punand capat relatiei, pur si simplu.
Sunt sentimente, incredere, prietenie toate investite intr-o relatie, e pacat ca unul din ei sa sufere.Ma uit la oamenii din jurul meu si ma intristeaza sa vad ca nimic nu ma mai incurajeaza la o casatorie sau o familie fericita.Nimic care sa ma faca sa sper la o iubire"vesnica". Infidelitatea fiind motivul principal.
Sunt oameni care nici dupa o tradare care s-a intamplat cu 5-6 ani in urma n-au trecut peste...
Deci intotdeauna contra!

| irina20 a răspuns (pentru irina20):

Si inca ceva, daca tu nu inseli in mod sigur vei fi inselat/a.
S-a dovedit happy

| mona a răspuns:

Contra,daca iubesti cu adevarat nu inseli...

| onasis1961 a răspuns:

Daca este persoana iubita, poate din greseala sau din obligatie!

| buzeduulci a răspuns:

Contra!

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Contra. Daca nu o mai iubești și nu mai vrei sa fi cu ea/el mai bine ii spui decât sa o/il înșeli, părerea mea. bafta

| Spintecatorul a răspuns:

Contra

| BassHunter13 a răspuns:

Normal ca CONTRA! Ce tie nu iti place altuia nu face!

| Danysan a răspuns:

De ce o mai Iubesc -daca as face asa ceva as fi un mare nesimtit si mi-ar fi scarba sa o mai privesc in ochi, sa ai spun ca o iubesc.Categoric Contra nu vreau sa imi stric fericirea pentru o alta pasarica -cam asa e -ca nu poti spune ca aia te iubeste cu care o inseli.Nu ma luati in seama sunt mai demodat asta e, dar nu mi-as insela iubita pentru a One Night Stand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă o iubesc, cum aș putea să îi trădez încrederea-n halul ăla? Ce om de nimic aș fi?
Dacă sunt probleme-n relație, prefer să le rezolvăm amândoi, pe față.
Va fi mai mare durerea când se va afla că ai trișat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare idioata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca o iubesc normal ca n-o insel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ProTv laughingwinking

| Foxyyyy a răspuns:

Daca e persoana iubita, atunci n-o inseli.

| PVAAVU a răspuns (pentru Foxyyyy):

Tu alegi daca o parasesti sau nu.Nimic nu e mai puternic decat sentimentele tale.

| PVAAVU a răspuns:

Contra.Nu vad ce rost are.

| cookie01 a răspuns:

Contra. De multe ori poate avea urmari care sa te afecteze pe viitor. De ce sa iti bati joc de o relatie care ar putea fi cea mai solida pe viitor.

| Sophieeeeeee a răspuns:

Depinde cat o iubesti, CONTRA as zice.

| Omori a răspuns:

Pro. straight face

| PVAAVU a răspuns (pentru Omori):

Da' de ce? thinking

| Omori a răspuns (pentru PVAAVU):

Nu vorbeam serios.Era doar ironie.
Daca intr-adevar iubesti o persoana, e imposibil s-o inseli.

| ad0812 a răspuns:

Depinde de situatie, dar in principiu CONTRA.