| username2k17 a întrebat:

A lasat ..eu cred ca eram in perioada fertila..cred ..in a 14 zi de la ziua in care a lasat mi s-a oprit ciclul sangeram cateva pete apoi a4-a si a 5 zi pete maronii pe hartie.ce parere aveti?(mentionez ciclul mi-a intarziat)

7 răspunsuri:
| Orte95 a răspuns:

Maroniu e culoarea specifica lunii Iunie in raport cu luna plica care incepe in 4 zile. Constelatiile spun ca sansa sa porti in pantece gemeni sunt peste 80%. Totusi ai sansa sa faci si tripleti dar e mai greu cu stelele in perioada asta.

Bafta si felicitari

Funda?

| Violleta2022 a răspuns:

In general, sangerearea intre mestre nu este de bun augur, anuntandu-te ca este ceva in neregula cu tine. Posibil o sarcina peste ciclu, ori o infectie vaginala, ori o rana pe colul uterin, ori ceva ovarian.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a se putea calcula PERIOADA FERTILA a oricarui ciclu menstrual, prima data se determina ziua de ovulatie, bineinteles ca acest lucru se poate realiza/efectua doar in cazul unui ciclu REGULAT. Numararea zilelor se face incepand cu PRIMA zi de menstruatie (insa numai in cazul ciclului de 28 de zile) deoarece aceasta zi reprezinta PRIMA ZI a NOULUI ciclu menstrual. In cazul in care numararea zilelor s-a facut incepand cu prima zi de cand ""mi s-a oprit ciclul"" (corect MENSTRUATIA, fiindca ciclul reprezinta cu totul altceva), reiese ca acea a 14-a zi numarata de tine a reprezentat de fapt probabil a 18-19-20 a zi a ciclului menstrual, adica a 4-5-6-a zi de dupa terminarea zilelor perioadei fertile. Pe baza informatiilor prezentate (putine si lipsite de importanta), formularea unui raspuns sigur sau corect ar fi mai mult decat hazardata. Multa sanatate!

| OMFGConrad a răspuns:

Probabil o să mai întârzie 9 luni...

| username2k17 explică (pentru OMFGConrad):

Dar mi-a venit asta zic..si a tinut 2 zile ..inainte sa vina mi-a intarziat mi-a intarziat in fiecare luna

| Camuflaj2017x a răspuns:

Pai normal, vrei sa dai cu hartia igienica pe la fund si sa ai pete violet?

| username2k17 explică (pentru Camuflaj2017x):

Nu era vorba de fund ci de vagin..esti cam paralel/ă