| nobody_9468 a întrebat:

A sunat pe cineva de pe telu' meu si s-a uitat prin el, a stat o ora cu el in mana si de abia dupa aceea s-a uitat la mesajestraight face.
A vazut vreo 25 de mesaje de la cel mai bun prieten al lui, in mesaje era flirthappy...Era negru de furie, nu ne-am certat i-am zis doar ca nu are motive sa fie suparat, caci sunt cu el si daca vroiam sa fiu cu prietenul lui eram de cand m-a pus el la incercare...
Cum sa-l fac sa inteleaga ca n-am facut nimic rau? Adica, da, prietenii lui se dau la mine de fata cu el si eu ii iau la misto, azi chiar mi-a zis sa nu mai vorbesc prostii cu ei, intr-un fel are dreptatestraight face.
Vreau sa-l impac, sa aiba incredere in mine. Ce pot sa fac pentru ai demonstra ca nu ma intereseaza altcineva?
Greseala mea ca n-am sters mesajelehee hee

Răspuns Câştigător
| Ixchel a răspuns:

Greseala ta? Cam iti place sa joci pe mai multe fronturi *cum se spune*
Din moment ce ai un iubit, nu vorbesti prin mesaje cu prietenii lui *ma refer aici la flirtat*. Nu conteaza ca ii "iei la misto"...asa ceva nu se face.
Vrei sa aiba incredere in tine? Atunci numai conversa cu alti baieti, care pe deasupra sunt si prietenii lui...castiga'i increderea incetul cu incetul.Ca cineva sa iti acorde increderea ai mai mult de asteptat...nu se intampla peste noapte.
Dar daca voi 2 se presupune ca sunteti un cuplu, cum de nu aveti incredere unul in celalat?
O relatie se bazeaza mai mult pe incredere, respect, bineinteles si dragoste. Dar daca respectul si increderea nu se afla in ecuatie...ar fi mai bine sa va despartitiwinking
Ps:"Cum sa-l fac sa inteleaga ca n-am facut nimic rau?"
Ba ai facut rau.ai facut chiar foarte rau. Data viitoare gandeste inainte sa actionezi...gandeste-te si la consecintele faptelor tale, nu gandi ca un copil de 3 ani *te arunci cu capul inainte*

11 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ce-ai fi facut sa fii in locul lui?

| Lorelai a răspuns:

Greseala lui ca s-a uitat in tel tau.

| ßέßέ a răspuns:

Pai altadata fii mai atenta si sterge mesajele daca mai ai vreun gand de flirt happy. Ca sa vada ca nu ai nicio treaba cu pr lui, nu mai vb cu ei prin mesaje, eventual arata-i pr tau ca ei iti trimit mesaje si tu nu ai nicio vina [ asta in caz ca intr-adevar ei iti trimit si nu tuhee hee ] nu le mai raspunde la provocari si la avansuri cand va intalniti.

| danielacs a răspuns:

Si tu daca tot vroiai sa flirtezi cu cineva nu ti-ai gasit decat pe prietenul lui?tongue Aici nu mai ai cum sa te scoti din moment ce el a vazut mesajele cu ochii lui big grin Poti doar sa ii ceri iertare si cam atat tot...restul el decide daca te iarta sau nu tongue

| steluta_7203 a răspuns:

Dece vrei sa aiba incredere in tine daca na-l iubesti.Cum poti sa te porti asa cu el. Daca ai chef de flirtu asa si zi doar ca puteai sa flirtezi macar cu alt cineva,, dar nu cu prietenul lui.

Stii,, cunosc cum se simte un baiat in asa situatie si pot sa-ti zic doar ca, daca-l iubesti cu adevarat, ar trebui sa-i demonstrezi. Invital la o intilnire si fii asa cu isi doreste el, si ar trebui sa-l saruti mai des.SI doar sa-i zici ca na-i nevoie de nimeni altul.Si inca nu mai flirta in deosebi cu prietenii lui.

| maduuuu a răspuns:

Poi ar trebuie sa nu mai vorbesti cu cei care se dau la tine, nu deloc, doar buna, ce faci si cam atat.
Incearca sa il faci sa se simta iubit si demonstreaza-i ca nu vrei pe altcineva!
Totul depinde de cum te porti cu el de acum incolo!
Ai grija cu filtrurile astea prostesti il poti pierde si vei regreta mult mai ales daca ti la el.
Si apoi, la cat sunt de orgoliosi baieti, pentru a se impaca cu tine, te vor pune in nenumarate feluri sa le demonstrezi ti la ei si ca nu vei mai face aceeasi greseala(asta daca tine la tine)pentru ca baietii nu recunosc ca sufera, dar de cele mai multe ori sufera mai rau ca noi:*
Succes! Sper sa te ajute!happy
Crede-ma ca stiu bine, si eu am patit la fel!

| minu a răspuns:

Sincer sincer? Fa-i un blow job. Acum fara nicio gluma, daca nici atunci nu o sa aiba incredere in tine...Sa ma ierte Dumnezeu. O zi buna!

| Frrramboise a răspuns:

Pai ar trebui sa-i spui ca vrei sa aiba incredere in tine, spune-i sa te puna la incercare, ca sa-i demonstrezi ca poate avea incredere in tine...asta e parerea mea, happy mult noroc!

| dewix a răspuns:

Sa fiu sincera...si eu sunt cam in aceeasi situatie. Eu si prietenul lui cam flirtam, dar noi glumim, adica tot ce vorbim noi e la caterinca. Dar fac asta decat pe mess, la scoala aproape ca nici nu il bag in seama. Ar trebui sa iti stergi mesajele, sa iti faci curat in telefon... You know.
Daca ar afla prietenul meu... daca as sta si i-as explica si daca i-as arata cum a inceput totul nu cred ca s-ar supara.

Hai ca eu stau aici si imi povestesc pataniile in loc sa iti zic tie ce poti sa faci. Incearca sa nu mai stai atat de mult cu gasca lui, poate lui nu ii place cand te vede ca te dai la altii. Si roga-l sa aiba incredere in tine, spune-i ca o relatie nu poate supravietui fara incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greseala ta ca ai vb cu el! Pune-te il locul lui... tie ti-ar placea sa iti faca la fel? Ca s ii demonstrezi ca tii la el trebuie sa nu ii mai bagi in seama pe cei care se dau la tine, ignora-i(asta daca nu iti place si tie) si alinta-l si spune-i cat de mult tii la el! Bafta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greseala ta daca continui asa!
Schimba-ti atitudinea fata de prietenii lui, atunci ii demonstrezi ca te-ai schimbat, probabil asta asteapta el.