| sakura1234 a întrebat:

Aceasta intrebare este adresata fetelor, cum va calculati data ovulatiei? Am tot citit pe net dar pur si simplu nu pricep imi puteti explica va rog?

4 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

eu am o aplicatie pe tel. e aproape exacta. daca intrebi din cauza sexului, foloseste prezervativ mereu. e mai sigur. Eu am facut neprotejat vreo 3 ani, dar stateam cu stress si de 1 an ma protej mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema este ca ai 16 ani si nu cred ca ai o menstruatie regulata, risti sa ramai insarcinata!

| Alicezzz a răspuns:

Http://www.calendarmenstrual.ro/ la o menstruatie stabil de 28 de zile, ovulatia se produce in cea de a14 a zi. De exemplu daca azi ti-a venit menstruatia peste 14 zile esti in perioada de ovulatie. Ai inteles?

| sakura1234 explică (pentru Alicezzz):

Da iti multumesc