| pisicutz_9802 a întrebat:

Acum 1 an am cun o pers care mi-a schimbat complet viata.Am suf f mult din kuza lui.acum am un iubit p care il iubesc ca p ochii din kp, insa nu am uitat d cel care m-a facut s sufar. Mi-e f greu s trk peste el. C as putea face? Nu vreau sa-mi pierd ubitu, pentru ca e singurul care ma intelege si m iubeste asa cum sunt. C as putea face sa skp de fantoma celuilalt? Dau fundita big grin.

2 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

E greu sa treci peste o relatie, mai ales daca l'ai iubit mult. Dar spui ca il iubesti pe actualul si sentimentul e reciproc. E ceva normal sa iti mai amintesti de trecut, sa te temi sa nu suferi iar. E foarte greu sa ai incredere in cineva si sa ti'o tradeze. E foarte greu sa ierti, sa uiti, sau macar sa treci mai departe. Sunt tot felul de persoane. Unele isi revin foarte repede, altele gasesc consolare la altcineva, altele se inchid in ele. Depinde. Dar daca tu spui ca ai o relatie si va iubiti. Nu te ferii sa iubesti din nou, doar pentru ca cineva te'a facut sa suferi in trecut. Ia'o ca pe o lectie de viata, care te'a schimbat, te'a maturizat. Invata sa nu mai repeti aceleasi greseli si sa fi mai precauta. Dar iubeste. E cel mai frumos sentiment, daca este pur. De fantoma celuilalt vei scapa in timp, sau poate niciodata. Gandeste'te ca a facut parte din trecutul tau. Si aceepta asta. Din moment ce e trecut, va ramane acolo. Tu acum trebuie sa ai grija de prezent si de viitorul tau. Fa amintiri frumoase, petrece momente speciale, razi, fi fericita. Iar trecutul lasa'l acolo. Bafta happy

| Chriistiinex a răspuns:

Salut pisikutz! discutand despre subiectul povesti tale as putea spune ca multe din fete patesc acest lucru din cauza unui baiat dar eu te-as sfatui sa discuti cu cel ce tea ranit sa ii spui ce ti se intampla...sti cum sunt baieti uni dintre ei.de va incepe sa-si bata joc imediat iz vei da seama ca e o greseala pe care ai facut-o ca te-ai in dragostit de el ori daca te va intelege ar fi bine sa te gandesti ce ai putea face...de il vrei iubi pe actualul ar trebui sa ii pui adevarul sunt sigura ca te va intelege garantat actualul te iubeste si izi poate oferi un raspuns si sprijinul lui

cu drag kryssa pentru pisikutz