| Andreiu68 a întrebat:

Acum 1 luna si ceva o fata s-a indragostit de ce-l mai bun prieten al meu.(fata are 15 ani),si eu o placeam pe acea fata,dar ea nu.II facem complimente, o sustineam in tot ceea ce face, dar nu am putut sa o seduc sa se indragosteasca de mine..si de atunci nu o mai plac(timp de 8-9 zile am iubit-o nebun, dupa am renuntat vazand ca nu imi raspunde la avansuri si la intrebari)Fata aceea ii facea ochi dulci prietenului meu(unde se ducea prietenul asta a meu se ducea si fata asta si mai multe), dar acel prieten nu ii placea de ea.Ieri nu stiu cum s-au certat acea fata cu prietenul meu(nu erau impreuna sau altceva)si acum imi face mie ochi dulci.CE ZICETI,MAI ARE ROST,,SA O IERT,, si sa fiu impreuna cu ea? Chiar daca eu nu mai simt nimic pentru ea ca,ea m-a dezavagit mult,mult si pot sa spun ca am suferit,ca acel prieten al meu nu stia sa o aprecieze, iar eu stiam sa o apreziez, dar fata nu reaiza.(AM 17 ANI) FUNDA!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca este "buna", n-o "ierta"!

| blini a răspuns:

Eu nu m-as grabi sa-i dau atentie prea repede.Asteapta sa vezi cum se comporta pentru o perioada si pe urma ia o decizie.
Intre timp, cu mintea libera, concentreazate asupra scolii si mai studiaza...pentru ca dupa cum scrii o sa ai mari probleme in viata cu fetele si nu numai.

| PanaDeIdei69 a răspuns:

Uite.
Am sa-ti spun sincer.
Daca ai sa fii impreuna cu ea.
Te-ar putea juca pe degete.
Pai.
Ea ii placea de prietenul tau nu?
Si vazand ca n-are nici o sansa, s-a intors la tine.
Nu merita sa o ierti.
Multa bafta in chestia asta.