| Alexzadon a întrebat:

Acum 10 luni m.am imprietenit cu cea mai frumoasa fata din scoala, toti baietii o vor ca prietena dar uite ca eu am ajuns sa fiu cam cel mai bun prieten al ei ea mereu imi spune ca sunt ceva special pentru ea... prietenele ei imi spun ca ii place foarte mult de mine dar eu nu prea cred nu stiu cum sa fac ca sa vad daca ma place ca dupa aceea sa am o motivatie intelegi... mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| SummerSmile97 a răspuns:

Daca spui ca e cea mai frumoasa fata din scoala si tori baieti o vor si nu s-a despartit de tine inseamna ca tine la tine...Foarte usor putea sa isi gaseasca un alt prieten dar ea te-a ales pe tine deoarece te place
Si 10 luni e mult intr-o relatie si daca spui ca sunteti de atata timp imtreuna inseamna ca chiar te place
Dar daca tot nu esti convins din raspunsul meu, ai putea vorbi cu ea si sa nu iti fie jena sa ceva de ganu, crede-ma sunt fata si mie nu imi plac baieti care vorbesc cu jena despre relatia noastra sau ai putea sa vorbesti cu prietenii ei
(asta nu stiu daca iti foloseste dar ti-o spun) Fa-ti un id secret si date drept un baiat care a vazut-o pe hi5 sau pe afcebook iar id il ai de la cineva sau bagi tu vrajeli pe-acolo...si poti sa incepi sa vorbesti usurel cu ea si la un moment dat cand incepe sa aiba incredere in tine o intrebi daca are prieten iar ea daca spune da ai putea sa incepi sa o intrebi daca il place si chestii dintrastea si tot asa

Sper ca te-am ajutat!
Raaaalucaaaa :-)

10 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Iti poti da seama daca te place dupa felul in care te priveste si, ce atitudine are fata de tine, daca e atenta la detalii si la micile shimbari care ti le faci la tinuta, iti mai poti da seama si dupa felul cum te asculta atuncea cand ai o problema.
Dupa cum ai spus au trecut 10 luni de cand v-ati cunoscut prima data asa ca deja ar trebui sa stiti cate ceva unule despre altul si tu ar trebui sa o cunosti intr-o oarecare masura asa ca daca chiar iti place de ea si o vrei ca iubita, spune-i cea ce simti ce ai de pierdut in cel mai rau caz ramaneti prieteni si in cel mai bun castigi o iubita.

| Sperman a răspuns:

Daaa, daca amicele ei spune asta s-ar putea sa aive dreptate. Esti deja amic cu ea, ceea ce inseamna ca ai un punct in plus. Iar daca ea ti-a spus deja ca esti ceva special pentru ea inseamna ca deja te place. Deci nu mai sta pe ganduri si intreab-o : care ar fi baiatul idel pentru ea, cum ar trebui sa fie, sa arate, sa se comporte.
Intreab-o daca ai vreo sansa sa fii cu ea sau daca ar vrea sa fie cu tine. happy

Bafta!

| ecristinamc a răspuns:

Incearca sa te comproti cu ea mai special decat cu celelalte fete.Incearca sa fii natural(cel puin mie asa imi plac baietii.nu imi palc cei cu texte de ep ent gen''poza ta e la cuvantul perfect'' si altele)incearca sa ii arati ca e speciala oferindu-i si cadouri dar acordandu-i imi mutla atentie ca celorlalte...Incearca sa nu stiu.fii tu.sigur vei avea de castigat asawinkingNu cred ca unei fete asa frumoase cum spui tu ii plac tipii foaret ''infipti''

| Cineva12345 a răspuns:

Pai. Incearca sa vorbesti tu cu ea, sa-ti exprimi sentimentele. E mai frumos din partea unui baiat sa faca primul pas.
Probabil, intr-o relatie este mai timida si de aceea nu spune ce simte.
Din moment ce prietenele ei spun ca te place, este un semn bun.
Eu zic sa-ti iei inima`n dinti si sa-i spui ceea ce simti.
Bafta:*

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce motivație vrei să fie?
Fizică sau sentimentală?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff. dar tu o placi pe ea? Ea e cea mai frumoasa fata din scoala, dar e si inteligenta si de treaba? Cred ca ar trebui sa iti dai singur seama din caracterul ei si pana la urma sa o intrebi in fata.in caz ca e mai sensibila si de treaba ai putea ceva gen "Uite, imi place de tine, Imi placi tu ca persoana, si cred ca ti-am demonstrat asta in ultimele 10 luni cat am fost (si inca suntem) prieteni foarte buni. Tu simti ceva pentru mine?"

| biBii07 a răspuns:

Pai studiaz-o si tu mai atent. Studiaza-i privirea de exemplu, daca o surprinzi uitandu-se la tine pe furis sau daca de cele mai multe ori isi muta privirea in timp ce vorbeste cu tine. Pune in balanta modul in care se cumporta cu tine inainte de a ajunge in situatia actuala si modul in care se comporta cu tine acum. Sau inceraca sa vorbesti cu ea exact despre asta.

| JoiNtYx a răspuns:

Frate uit spune-i pe mess iti place de mine ca mie da, daca ea zice da zii daca vrea sa fei cu tinewinking si daca zice nu mai incearca sa o cuceresti prin ai da o porecla si sa ii lasi un mesaj pe mess iar in acel mesaj sa scoti tot din tine pentru ca asta este faza mortalawinking

Răspuns utilizator avertizat
| SummerSmile97 a răspuns:

Mersi ca ai ales raspunsul meu castigator!
Sa ai o zii buna! happy

Raaaalucaaaaa