| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 ani am avut un prieten de care m-am indragostit nebuneste. Dupa ce ne-am despartit am tinut mereu legatura, asa ca vara trecuta am decis sa accept ca el sa fie primul. Dar imediat dupa o luna ne-am despartit deoarece eu plecasem din oras(locuim in orase diferite), insa mi-a propus sa stam impreuna numai cand ne intalnim. oare ma iubeste? cate de cat? mai ales ca el a fost primul.

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,te-ai lasat folosita,dar ca sa nu regreti,indreapta-ti atentia in alta parte.
Incearca sa uiti acest episod,desi n-ai sa poti,dar nu continua o asemenea relatie,nu esti manta de vreme rea si nici nu cred ca esti de acord cu termenul de "sex friends",nu?
In concluzie, scoate-l din viata ta si cauta ceva de calitate in viata ta,
Nu uita, viata e asa cum ti-o faci tu singura.
Incearca sa ti-o faci cat mai buna!
Succes!

| Anet a răspuns:

Acum cativa ani am fost in aceeasi situatie ca si tine. Aveam vreo 16 ani si abia ce descoperisem prima iubire.La fel ca si in cazul tau nu eram din acelasi oras(el era din aceeasi localitate cu bunicii mei si ne vedeam doar in vacante si in weekenduri din cand in cand). Eram atat de indragostita de el incat ii acceptam orice.Stiam ca atunci cand nu e cu mine se intalneste cu alte fete dar eram asa innebunita dupa el incat nu mai gandeam pur si simplu.Imi ziceam mereu ca face chestiile astea fiindca are nevoie de ceva ce eu nu ii pot oferi, de cineva care sa ii fie alaturi si traiam mereu intr-o lume plina de iluzii ca el ma iubeste.Din pacate se pare ca i-am acceptat cam multe si in ceva timp a inceput sa si-o ia in cap, adica a ajuns sa ma insele cu nesimtire pe fata fiindca stia ca ii accept orice.In momentul in care i-am aratat ca am si eu personalitatea mea si nu sunt doar marioneta lui a inceput sa ma aprecieza si am fost impreuna 2 ani de zile.Deci nu ii accepta chestia asta,spune-i ca daca vrea sa fie cu tine,sa fie numai cu tine si nu cu inca alte fete, te va aprecia altfel si nu vei avea nimic de pierdut, ori ve-ti avea o relatie adevarata ori vei pierde un baiat care nu te merita.Multa bafta si fii tare, ia decizia corecta chiar daca o sa fie greu kiss

| WooLove a răspuns:

Mada. ochii care nu-s e vad se uita. viata e frumoasa nu merita inclinata doar inspre un baiat. o sa ai parte tu de unul care sa te si iubeasca si poate si din oras cu tine. succes si sa fii iubita la maxim.

| DeeaBlondiii a răspuns:

E logic ca doar te foloseste...Nu fii proasta respingel!winking

| Lummy a răspuns:

Ptr un baiat este important sa fie primul din viata ta. poate ca isi doreste o relatie mult mai libera decat cum este acum...nu stiu. Vb cu el serios si vezi ce are de gand.

| nicaruaga a răspuns:

Hai sa iti explic eu, pentru ca voi fetitele va uitati atat de mult la panarame de telenovele incat nu mai faceti diferenta intre telenovele si realitate.

deci: ti-a propus sa fiti impreuna doar cand va intalniti...nu stiu cum sa iti explic. ba da stiu! hai sa iti zic o alta formulare si sa imi zici ce intelegi: noi ne despartim acum, dar tinand cont ca esti extrem de imbecila, si sigura o sa prinda asta la tine, hai sa neo tragem de fiecare data cand ne intalnim, si in felu asta, eu bifez o fata undeva pe pamantu asta, care o sa faca sex cu mine de fiecare data cand ma vede.

salvewinking

| Rurouni a răspuns:

Draga Mada,
"impreuna cand ne intalnim" nu este o relatie. Formularea asta e foarte desteapta, pentru ca ii permite sa-si faca de cap cum vrea el cand nu va intalniti, si stie si el asta. Parerea mea: sex si atat. Daca esti fata inteligenta, iti dai singura seama ce e bine pentru tine.
Bafta! :*

| Achilles_1666 a răspuns:

Intrebare: Ai fost si tu prima la el? trebuie sa vezi cum se comporta cu tine acum si cum se comporta inainte si daca e vreo diferenta (in rau) inseamna ca iubirea lipseste total intre voi si e vorba doar de necesitatile pe care le are nevoie de la tine. relatie perfecta la distanta? sincer eu nu am auzit sa reuseasca multi insa nah e doar parerea mea. bafta

| mada001 a răspuns:

Am fost prima fata virgina...pentru el.Treaba a fost ca noi am mai fost impreuna mai de mult si el m-a iubit f mult, dar eu mi-am cam batut joc de el, pentru ca nu il cunosteam.Mereu mi-a reprosat asta chiar daca i-am demostrat in toate felurile ca acum il iubesc foarte mult.

| mada001 a răspuns:

Si app, dupa ce am facut-o.se lauda la prietenii lui cu acest subiect.

| mada001 a răspuns:

Multumesc foarte mult! Asa am sa fac.big grinsper sa ma accepte.eu tot 16 ani am. sper sa ii deschid ochii si sa isi dea seama ca nu mai gaseste o fata care sa tina asa de mult la el.cum am facut eu.Multumesc inca o data:*:*tuturor!

| xMaTrIxX a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el pentru ca stati in orase diferite si sigur el isi gaseste alta si tu o sa-ti gasesti altul.

| Sasuke_3398 a răspuns:

El te iubeste. daca el a propus sa faceti asa.dar.asta nu inseamna ca nu te poate insela.sunt ocazii care nu pot fi ratate.dar. ocaziile sunt scurte.atractii fizice doar. daca nu sunteti in acelasi oras. aveti o relatie deschisa.relatiile deschise.de cele mai multe ori.tin.eu iti urez succes.si.sa speram ca o sa va tina relatia cat mai mult.

| carla_1612 a răspuns:

Pai sa fiu sincera eu as accepta deoarece si eu iubesc un baiat bine...noi nu am facut-o dar cred ca doar te foloseste uita-te in jurul tau sigur gasesti pe cineva! sper sa faci o alegere bunawinking