| Eli2000 a întrebat:

Acum 2 ani am fost impreuna cu un baiat, timp de o saptamana, intr-o tabara. Inca mai am sentimente pentru el, dar mi-e teama sa-i zic, pentru a nu strica prietenia care este intre noi. Se poarta foarte frumos cu mine, mereu imi cere ajutorul cand are ceva de rezolvat. Ce sa fac?

Sunt in clasa 7-a

8 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Ce sa zic, esti inca mica, mai ai timp sa te maturizezi. Faza cu placutul baietilor e trecatoare, azi ne place unul, peste o luna altul. Mai ales la varsta ta. Pastreaza prietenia cu el, s-ar putea sa il sperii daca incepi cu sentimentele. Bafta!

| neutrino a răspuns:

Cere-i sfatul mamei tale. Ea poate sa-ti fie cel mai mare sprijin pentru varsta pe care o ai.

| Eli2000 explică (pentru neutrino):

Ii spun asa ceva, ma omoara. Nici nu stie ca am avut vreodata prieten. Ea crede ca stau si invat, nu ca ma gandesc la relatii. :-)

| neutrino a răspuns (pentru Eli2000):

Incearca o data si poate ai sa descoperi ca ai o mama minunata. Nu uita ca si ea e femeie. Merita sa risti!

| Eli2000 explică (pentru neutrino):

Mi-e un pic frica.

| Hades98 a răspuns:

El in ce clasa e?
Cel mai bine poti sa vorbesti cu el cand sunteti doar voi 2 intr-un loc unde v-a placut voua etc.
Incearca sa fi cat mai "calda" cu el

| Eli2000 explică (pentru Hades98):

Suntem colegi, tot clasa a 7-a

| Hades98 a răspuns (pentru Eli2000):

Nu ii nu stiu ce... pe mine ma omoara fetele care ii intereseaza ce zic parintii lor ce pnm doar o viata aveti traitio
Mai ales ca sunteti si in aceias clasa daca chiar vreti sa fiti impreuna nu ar trebui sa va intereseaze ce zic altii asta o sa va desparta (Gura lumii).
Bafta!