| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 luni mi-am inselat prietena cu fosta care s-a mutat in alta tara si a venit in vacanta.Initial prietena nu s-a comportat diferit, dar cu timpul au aparut schimbari in comportamentul ei.A aflat ca am inselat-o, dar nu mi-a spus. Dupa 1 luna mi-a spus ca vrea sa ne despartim, fara sa mi zica de ce.M-am cam milogit de ea sa nu ne despartim deoarece imi parea foarte rau pentru ce am facut. Dupa inca 1 luna nu i-am mai dat mesaje si nici nu am mai sunat-o.Un prieten de al meu care este cu o colega de a ei imi spunea ca ea vrea sa ne impacam.Nu am crezut.Acum 3 zile m-a sunat,am vorbit, dar inca se comporta diferit.I-am spus ce am auzit, dar mi-a zis ca nu vrea sa ne impacam.Din comportamentul ei mi-am dat seama ca inca ma iubeste.Peste 2 seri s-a dus in club la ziua unei fete.Eu eram prin apropiere si o prietena de a ei mi-a zis sa vina sa vorbesc cu ea.M-am dus si ea inca se comporta urat.Un prieten mi-a spus ca i-a zis ca s-a pupat cu altu si ca i-a vazut vorbind.Nu am crezut, dar a doua zii i-am dat mesaj sa ne intalnim si mi-a spus sa nu o mai caut ca e cu altcineva.Am suna-to sa fiu sigur si mi-a confirmat, iar acum isi da check in cu ala.Credeti ca o face doar din frustrare/dorinta de razbunare.Ce ar trebui sa fac eu?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti un porc ar trebui sa isi fie rusine pentru cea ce ai facut nu sa te intrebi asa ceva, fata aia tea iubit sincer presupun si tu ai facut cu fosta ce sa spun macar cereti iertare de la ea, arma unei fete e ignorarea

| relian a răspuns:

Asta e sa fie sanatoasa, laso in pace.Dar daca ea umbla cu ala doar sa iti faca tie stiu si eu sa te simti naspa nu se merita.Nu asa se face cind cineva greseste hai si eu sa-ti fac la fel.Pai asa unde se ajunge.Tu trebuia sa ii spui cum sta treaba sa-i spui cati pare rau ca ai gresit, ca de fapt tu pe ea o vrei si aia era tot. Daca ea se duce cu altu si dupa vine sa te caute pai tragei un sut.Stiu suna naspa dar cum am spus nu fac si eu ce faci si tu sa fim chit.Asa o sa facem toata viata sau cum? Tare de tot dar eu zic ca trebuie so lasi pe ea sa se milogeasca de tine.Adica trimite vorbe sau bate apropouri la altii ca tear vrea si tu cind mergi la ea gata deja fata prinde a ripi se vede undeva deasupra si vrea sa tio traga.Pai asta nu e comportament se fata serioasa.Eu asa zic nu o mai cauta si daca ea te va cauta, intreab-o cu cine a umblat si cea facut. Daca a facut cu ala de toate dai flit fara nici un resentiment.Nare rost a continui, tu ai facut ceva si tia parut rau, ea face ceva deja constient si se pare ca n-are nici o retinere.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ai meritat?

| Captoresque a răspuns:

Las-o in pace, iti spun eu ca a aflat ea cumva ca ai inselat-o. Te-ai jucat cu focul.

| StefanMV a răspuns:

Parerea mea este ca inca te iubeste, dar nu poate sa treaca peste faptul ca ai inselat-o. Te vrea inapoi langa ea, dar vrea sa simti si tu ce a simtit ea. Sfatul meu este sa te duci convingator la ea si sa vorbesti cu ea chiar daca iti spune ca nu vrea sa vorbiti. Imi dau seama ca inca ti la ea si vrei sa va impacati. Du-te si spune-i ca sti ca inca te iubeste si sti ca vrea doar sa te faca sa simti acela-si lucru. Spune-i ca iti pare rau si ca ti-ai dat seama ce a simtit ea si ca iti pare rau. La sfarsit cere-i sa iti mai dea o ultima sansa. Sa ii mai spui ca daca nu vrea sa iti mai ofere o sansa vei intelege si nu o vei mai deranja niciodata. Vei vedea ce simte din ce iti va raspunde.

| HellRo a răspuns (pentru StefanMV):

Am incercat si inainte sa fie cu acest baiat, dar nu vrea sa recunoasca.Eu imi dau seama ca inca ma iubeste si stiu ca o face doar petrnu a se razbuna(e o fire razbunatoare).Si i-am spus si dupa ce mi-a spus sa iesim sa vorbim, dar nu a vrut...

| Kasha a răspuns (pentru StefanMV):

Super raspunsul happy

| HellRo a răspuns:

Avem 16 ani aman2, eram in clasa si am fost 10 luni impreuna, dar ea s-a mutat si acum ala e cu ea in clasa...

| StefanMV a răspuns (pentru HellRo):

Spune-i ca daca s-a combinat cu el doar pentru a te face sa te simti la fel ar fi o lipsa de respect si ar fi la fel de josnic ca si atunci cand ai inselat-o tu. Mai spune-i ca esti demn de mila si ca nu merita sa faca si ea ce ai facut si tu pentru ca ai inteles greseala pe care ai facut-o si ai suferit destul gandindu-te ca ai fost un "tradator".