| AlinAlexandru a întrebat:

Acum 3 luni mi-am inselat prietena cu fosta. Initial prietena nu s-a comportat diferit, dar cu timpul au aparut schimbari in comportamentul ei.A aflat ca am inselat-o, dar nu mi-a spus. Dupa 1 luna mi-a spus ca vrea sa ne despartim, fara sa mi zica de ce.M-am cam milogit de ea sa nu ne despartim deoarece imi parea foarte rau pentru ce am facut. Dupa inca 1 luna nu i-am mai dat mesaje si nici nu am mai sunat-o.Un prieten de al meu care este cu o colega de a ei imi spunea ca ea vrea sa ne impacam.Nu am crezut.Acum 3 zile m-a sunat, am vorbit, dar inca se comporta diferit.I-am spus ce am auzit, dar mi-a zis ca nu vrea sa ne impacam.Din comportamentul ei mi-am dat seama ca inca ma iubeste.Peste 2 seri s-a dus in club la ziua unei fete.Eu eram prin apropiere si o prietena de a ei mi-a zis sa vina sa vorbesc cu ea.M-am dus si ea inca se comporta urat.Un prieten mi-a spus ca i-a zis ca s-a pupat cu altu si ca i-a vazut vorbind.Nu am crezut, dar a doua zii i-am dat mesaj sa ne intalnim si mi-a spus sa nu o mai caut ca e cu altcineva.Am suna-to sa fiu sigur si mi-a confirmat, iar acum se duce in fiecare seara in club si isi pune o gramada de poze.Credeti ca face asta doar sa ma faca sa ma simt prost? Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| BenWilde a răspuns:

Problema este simplul fapt ca tu ti-ai batut joc de ea si de relatie de la bun inceput. Este posibil sa posteze mult doar sa te faca gelos, dar ea oricum nu o sa treaca peste ce s-a intamplat. Chiar daca o sa va impacati, relatiile nu vor mai fi niciodata la fel, deci treci peste.

| AlinAlexandru explică (pentru BenWilde):

Problema e ca am fost 8 luni impreuna, iar ea se comporta foarte urat si nu stiu ce s-a intamplat cu mine, dar am inselat-o, nu am vrut deloc sa-mi bat joc.