| Crinutaa123 a întrebat:

Acum 3 ore | Crinutaa123 a întrebat:
Buna. In dimineața asta când am mers la baie, am avut foarte mult mucus, m-am șters pana nu mai era deloc si după am observat niste sânge. Dar nu mult, nu pete si era o culoare deschisă. Care ar fi cauza? Am avut 2 menstruații după contactul sexual. Am sânii moi, am senzația ca ma dor sfârcurile. Nu am grețuri si alte simptome. Si am facut si un test de sarcina si a ieșit negativ. Dar nu stiu din ce cauza a apărut sângele ala. Mucusul este apos si intr-o cantitate cam mare

3 răspunsuri:
| Gian a răspuns:

Sarcina apare pe test dupa 14 zile de la implantare nu e obligatoriu sa ai grețuri. Se poate sa fie o sarcina la fel de bine cum se poate sa fie o raceala puternică. Ar fi bine sa mergi la un ginecolog fie el si la spital public pentru a nu plati deloc sau a nu plati prea mult consultația. Daca testul a fost cu mult timp in urma sau contactul sexual din care crezi ca s-ar fi putut implanta un embrion a fost acum minim 10 zile repeta testul.

| Crinutaa123 explică (pentru Gian):

Testul l-am facut după 5 saptamâni de la contact. Nu a ejaculat in mine si Contactul a fost cu 7 zile înainte de ovulatie

| Gian a răspuns (pentru Crinutaa123):

Atunci inseamna ca e o raceala puternica mergi la doctor pentru a primi un tratament.