| marius2930 a întrebat:

Acum 7 ani mi-am luat un caine foarte dulcic si jucaus. Atunci, dupa lungi cautari am gasit intr-un loc special acel caine care stii ca iti poate face zilele mai fericite. Acelui caine i-ai oferit din putinul tau tot ce avea nevoie. Daca plecai de acasa il luai cu tine, ca nu cumva sa fie singur. Ai muncit cateva week-enduri ca sa ii faci o casa a lui, langa a ta. I-ai oferit atat pedigree dar si oase atunci cand ii era foame. Problema e ca intr-o seara cainele tau vazand ca, cainele vecinilor avea o viata mai buna (manca doar pedigree si statea in casa cu stapanii) a venit la tine si te-a muscat foarte rau, astfel incat ai avut nevoie de asistenta medicala.

Ce anume sa faci cu acel caine? Tu il iubesti, dar nu ai de unde sti ca si el te mai iubeste si de asemenea daca nu te va musca iar in viitor.

Multumesc

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Inteleg ce ai vrut sa spui,dar ca sa faci comparatia asta,posibil sa nu fii avut niciodata caine,nu sunt asa cainii,sunt infinit mai nobili!
Legat de problema ta,ti-as propune o eutanasiere,daca a muscat o data, posibil sa se invete cu narav!
Daca n-o vei face, il poti pastra dar pe riscul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint sigur ca ai gresit cu ceva daca te-a muscat, ciinele nu isi musca stapinul fara motiv.Fii sigura ca te iubeste si ii pare rau de ce a fost.Si eu am patit,l-am certat,am vorbit pe un ton foarte aprig cu el,iar dupa citeva ore a venit spasit la mine si nu stia cum sa arate si sa imi spuna ca a gresit si ca ma iubeste; cersea dragostea parinteasca.i-am aratat ca il iert si ca il iubesc,de atunci,daca plec si ramine singur in casa,nici macar apa nu bea, ma asteapta.
Ciinii sint mai destepti decit poti crede, eu acum vorbesc cu el ca si cu un om.Numai bine.