| curiosgirl a întrebat:

Acum asa trista si necajita as vrea sa stau singura intr-un restaurant ascultind muzica lenta si el sa vina la mine si sa-mi spuna cai pare rau... cer prea multe? de ce atunci cind vrem ceva, e interzis? credeti ca merita sa mai sper? credeti ca trebuie sa lupt pentru el?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Poate ca speranta moare ultima dar ucide primasadCei mai usor de ranit oamenii sunt visatorii pentru ca ei adesea confunda visele cu realitatea.Si nimic nu doare mai tare decat sa visezi constient ca nu se va intampla ce visezi... poate niciodata.Pentru ca visele nu mor niciodata.Si chiar si atunci cand zici ca le-ai uitat inca le mai strangi in pumn

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Intra in Zahana, pe Oituz, in fata... Promit ca vin eu.

| Silvia a răspuns:

M-am saturat.Sincer,m-am saturat sa vad cum toate fetele suferastraight face. E oribil.
Uita-l! E tot ce poti sa faci...

| StaRmAgiC a răspuns:

Pey depinde cum v-ati despartit si cine a fost de vina...

-"Daca u ai gresit"-incearca sa discutzi cu el...si astea.lupta pentru. el nu ai nimic de pierdut

Dar daca el a gresit. ce rost ar avea sa luptzi pentru. el...

parerea mea... oricum. oricat de mult ai vrea sa te impaci cu fostul.nimic nu va mai fii la fel cum a fost
-iar baietii gasesti peste tot.mult mai frumosii.desteptzii.etc.mult mai bunii decat el

-fii happy o viata ai.si pe asta o irosesti pentru acel cineva care nu merita
-E frumos sa sperii dar tot tu ai de suferit

| dya_4589 a răspuns:

... Daca il iubesti, merita, insa depinde care este motivul pentru care ar trebui sa-ti spuna ca-i pare rau si daca tu poti sa-l ierti.

Interzis? In iubire nu exista "interzis", cel putin asa mi-am zis si eu, odata, am luptat... si a fost bine o perioada, insa s-a terminat prost, foarte prost. Dar asta nu inseamna ca asa va fi si in cazul tau, insa nu fa ca mine: NU TE AVANTA, GANDINDU-TE CA "IL IUBESC, SI CE DACA - GANDESTE-TE SI LA CONSECINTE, eu una nu m-am gandit si acum regret asta... pune in balanta ce e bine si ce e rau... Oricina merita o a doua sansa, insa in clipa in care vezi ca-ti face rau, trebuie sa te gandesti si la tine. sa inveti sa fii putin si egoista.

Alege cu inima, dar gandeste cu capul, intotdeauna!

| faranume a răspuns:

Speranta moare ultima!winking
Poate ca se va schimba totul sau poate ca nu se va intampla nimic insa merita sa speri!winking

| stefytm a răspuns:

Aici tu stii cel mai bine! imi pare rau insa eu nu va cunosc si atata iti pot zice incercarea moarte n-are!

| Kidu a răspuns:

Lupta, nu te da batuta niciodata!

| alexandra15 a răspuns:

Scumpa mea, crede-ma nimeni nu merita framantarile care le ai tu acum si sigur ca nu ceri prea mult.Totul e sa fii indiferenta, sa-ti continui viata cu speranta si optimism si daca el te iubeste va veni la tine. Daca nu...isi va cauta pe altcineva si va merge inainte. dar depinde acum pentru ce ar trebui sa isi ceara iertare...

| alexandra15 a răspuns:

Scumpa mea, crede-ma nimeni nu merita framantarile care le ai tu acum si sigur ca nu ceri prea mult.Totul e sa fii indiferenta, sa-ti continui viata cu speranta si optimism si daca el te iubeste va veni la tine. Daca nu...isi va cauta pe altcineva si va merge inainte. D
ar depinde acum pentru ce ar trebui sa isi ceara iertare...

| alexandra15 a răspuns:

Scumpa mea, crede-ma nimeni nu merita framantarile care le ai tu acum si sigur ca nu ceri prea mult.Totul e sa fii indiferenta, sa-ti continui viata cu speranta si optimism si daca el te iubeste va veni la tine. Daca nu...Isi va cauta pe altcineva si va merge inainte. D
ar depinde acum pentru ce ar trebui sa isi ceara iertare...

| Cisuuu a răspuns:

Dupa parerea mea ai putea sa incerki.totusi sa nu ii mai dai f mare atentie sa ii spoi merew te iuebsk chestii de.astea.pentru ca el o sa si.o ia in kp si o sa se indeparteze din ce in ce mai mult de u
asta a fost si greseala meaa. oriqm o viata are omulll,baieti sunt la toate colturileee, traieste.ti viata, eu l.am uitat pe fostul mew prieten, mai greu dar l.am uitat; x.parerea mea este totusi sa incerki...si daca vz k nu este nimic de facut numai regreta.si mergi mai departe. fundita ceva smug