| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva luni imi placea de un coleg de calsa ( nou venit ) i-am spus ca imi place de el, iar el mi_a spus ca nu ma place, dar eu nu cred ii stralucesc ochii. cand vorbeste cu mine si se rusineaza. Acum 2 saptamana colega mea ( o buna prietena ) ma ugat sa incerc sa o bag cu unu din a 8-a si cand am vb cu el 1, 2, 3 oara el a zis ca nu vrea sa se bage cu ea. dar a inceput sa ma sune zilnic si sa imi zica,, papusa " nu stiu daca m-am indragostit de el, dar am cevaa pentru el. acum nu stiu ce sa fac,, colegul sau ala din a 8-a ca nu-s. Nu pot sa iubesc 2.

3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Ba poti sa iubesti 2 dar are sa-ti fie dor numai de unul...
Ai sa vezi.

| L a răspuns:

Fa ce crezi ca e mai bine pentru tine, analizeaza situatia si vezi cu care te decizi sa ramai.`Numai tu esti cea in masura sa alegi cu cine iti petreci timpul >big grin

| andy_3925 a răspuns:

Daca cel din clasa cu tine te-ar fi placut, ti-ar fi spus-o cand a avut ocazia.pe de alta parte, daca spui ca este nou venit, s-ar putea sa nu te cunoasca prea bine si poate inca nu si-a format o parere despre tine. iar cu cel dintr-a 8a, daca spui ca prietenei tale ii place de el, eu in locul tau as sta cuminte si l-as lasa in pace.insa tu esti singura care cunoaste cel mai bine situatia si care poate lua cea mai buna hotararewinking