| ams2001 a întrebat:

Acum ceva timp,m-am certat cu prietene mea,din acesta cauza m-am mai certat cu încă trei colege, in clasa mea fiind 7 fete cu tot cu mine.
Din aceasta cauza,m-am apropiat de băieți, mai ales de doi...cu care am făcut schimb de numere de telefon,si am continuat sa vorbim...
Amandoi mi-au mărturisit ca ma plac...
Ce e rău in asta?
Pai noi suntem cei mai buni prieteni,trioul imbatabi, dar ei se cearta din 5 in 5 minute,din cauza mea, si eu nu ii pot iubi mai mult ca pe niște frați.
Nu vreau sa le stic prietenia...ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| amalia025 a răspuns:

Nu e nimic rau ca sa fii cea mai buna prietena cu doi baieti, am avut si eu cel mai bun prieten un baiat. Din cate vad, i-ai cucerit pe amundoi, eu zic sa vorbesti cu ei si sa lamuresti ca tu tii la ei doar ca la doi frati si nimic mai mult. Timpul v-a rezolva totul! Iar fosta ta prietena ar trebui sa nu mai minta, pentru ca i-a pus in eroare pe amundoi. Hmmm daca o stiam ii tineam eu un discurs sa nu mai fie perversa si mincinoasa. Vezi tu ce faci... sa ma tii la curent, cine stie poate te vei indragostii de unul dintre ei. Bafta!

7 răspunsuri:
| DARCEINGEĂL a răspuns:

Spune-le verde-n fata ce gandesti.

| Green2OI3 a răspuns:

Să le spui că nu simți nimic pentru ei.

| ams2001 explică (pentru Green2OI3):

Crezi ca nu l-am spus?
Ei spun ca mint, fiindcă fosta mea "cea mai buna prietena" le-a spus ca îl plac pe unul dintre ei...

| Green2OI3 a răspuns (pentru ams2001):

Hmm.Poi nu mai sta cu ei.

| ams2001 explică (pentru Green2OI3):

Dar eu vreau sa stau cu ei...sunt forte de treaba si ii iubesc ca pe niște frați.

| GheorghiuLiana1130 a răspuns:

Of, nasoala treaba... Vorbeste cu ei despre asta. Spune-le ca tu nu simti nimic pentru ei (decat afectiune) si ca te deranjeaza faptul ca se cearta din cauza ta.Si daca nu merge, baga si tu niste siroposenii, gen : Face-ti asta pentru mine.Merge mereu laughing

| Lollaa92 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ei, si sa le spui ca tu nu`i placi, sau ca nu vrei o relatie acuum, presupun ca ei cred ca`i placi deoarece stai foarte mult cu ei, le dai de inteles ca tu`i placi pe ei, si de asta vor sa stea cu tine happy, Baftaa.:*