| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua saptamani am facut dragoste a doua zi am facut un test si a iesit negativ incat nu am avut incredere in acel test am mai facut unul dupa 5 zile si a iesit tot negativ... dupa 2 saptamani [azi] am facut alt test si tot negativ a iesit cu toate ca mie nu mi-a venit deloc menstruatia luna asta, mai exista vreun risc sa fiu insarcinata dupa atatea teste astept un raspuns.

3 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Cel mai bine dute la dr ginecolog

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru linistea ta sufleteasca si pentru un raspuns sigur cel mai bine este sa te duci la un ginecolog si cu ocazia asta iti vei face si Papanicolau si testul de secretie pentru a te asigura ca totul este in ordine. Daca iti este jena poti cere cand iti faci programare o doctorita si nu un doctor.
Si data viitoare protejeaza-te, prezervativ, pastile etc

| ghem a răspuns:

Da. riscul va exista intotdeauna daca nu se folosesc masuri de protectie. you know, prezervativele, anticonceptionalele si abstinenta s au inventat de mult, maybe it's time you discovered them. stii... e mai bine sa previi decat sa tratezi. banuiesc ca o eventuala sarcina ti ar da peste cap viata nu? ei bine, trebuia sa te gandesti la consecinte inainte de contactul sexual.
si in plus, du te la un control, n a murit nimeni ca s a dus sa verifice daca e sau nu. anyway, bafta multa!