| Danyella94 a întrebat:

Acum o saptamana am facut o intrerupere de sarcina.Ieri am inceput sa iau anticonceptionalele Artizia.Partea proasta este ca am avut un contact sexual neprotejat dar fara ejaculare in vagin.Intrebarea mea este ca exista risc de sarcina? Mentionez ca vreau sa continui cu anticonceptionalele.Si inca ceva : pot sa iau postinor 2 ca sa elimin orice suspiciune de sarcina chiar daca ieri la ora 21 am luat pilula anticonceptionala?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti lua Postinor peste contraceptive.
Nu ai voie sa ai nici un contact sexual minim 6 saptamani dupa un avort.
Du-te urgent la ginecologul care ti-a facut avortul (maine neaparat).

| liviu42 a răspuns:

Tu crezi ca aici este cabinet ginecologic? Nu mai bine iti intrebi medicul care ti-a prescris anticonceptionalul, de ce nu ai intrebat dupa cat timp poti sa faci sex fara grija cand ei artizia. Nu mai aveai rabdare sa faci sex, disperate mai sunteti, doar ai facut un avort.

| Michell_7762 a răspuns:

Nu stiu cine va mai intelege! iesi din una dai in alta.Stiu ca dupa ce se fc asa ceva (din informatii sigure)trebuie sa ai o perioada de pauza pentru ca uterul este f iritat. Daca prostia ar durea multa lume ar urla pe strada."Iubitul "asta al tau nu putea sa mai astepte 1-2 saptamani? Dreptate are "liviu 42"macar nu mai si sp ce prostii fc.In timpi comunismului nu erau informatii legat de viata intima, acum aveti de toate si va uitati la ele in loc sa le folositi cand trebuie.Cred ca procentul de avort este cel mai mare in randul adolescentelor (ruinati-va viata, nu sperati la prea multe dupa cate prostii face -ti)