| Ajutorrrrrrrvrg a întrebat:

Acum o săptămâna iubitul meu și a dat drumu pe burta mea. După m-am dus sa ma spăl și mi-a curs din apa de pe burta spre zona vaginală. După 5 min m-am schimbat de chiloți și m-am spălat in zona intimă. Azi trebuie sa-mi vina ciclul dar n am nici in simptom (nu ma dor sânii/burta etc) pot sa fii rămas gravida?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gravida poti ramane intr-un singur fel: numai cand exista sex intravaginal in perioada fertila a femeii.

| dullcat a răspuns:

Nu, nu exista risc de sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Hyperion7 a răspuns:

Gravida ramai in contextul in care acea sperma intra efectiv în vagin.O fi ei spermatozoizii puternici, da nu au puterea efectivă de a se sui spre vagin big grin
Atât timp cât te-ai igienizat, riscurile sunt destul de minime, chiar 0

| Ajutorrrrrrrvrg explică (pentru Hyperion7):

Chiar și dacă când ma clăteam pe burta și mi-a curs spre vagin chiar atingandu l? Nu știu exact dacă apa era combinata cu sperma și faza nasoala e ca de lunea trecută am început sa urinez o data la o ora.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Ajutorrrrrrrvrg):

Asta cu urinarul la ora e cel mai probabil o infecție urinară. Incearca sa te protejezi totuși pentru a nu există și alte complicații.
Cât despre prima parte.Una e sa-ti atingi vaginul cu mâna și alta e sa îți bagi efectiv mâinile în el. Daca le-ai fi băgat, exista un oarecare risc.Insa așa, slabe șanse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este imposibil

| Giulia911 a răspuns:

Nu!

Răspuns utilizator avertizat