| Lauralauratrusca a întrebat:

Acum un an am cunoscut un tip de care m-am indragostit fara sa vreau. El a fost sincer cu mine de la inceput si mi-a spus ca este cu altcineva.Am acceptat aceasta situatie catva timp dupa care mi-am dat seama ca nu pot accepta sa fiu pe locul 2 si am pus punct relatiei.Ne-am mai vorbit destul de rar, toate discutiile fiind duse de el catre sex, lucru care nu-mi convine deoarece nu sunt obiect sexual.Aseara am vorbit cu el pe mess si mi-a propus sa ne vedem, iar cand am acceptat mi-a spus ca trebuie sa vada ce program are a lui. M-am simtit extraordinar de umilita.as vrea sa-l fac sa se simta la fel si nu stiu cum? voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Parerea mea este ca nevoia de razbunare apare din prea multa frustrare; fugi de relatia asta, nu va duce decat la sex, si cum ziceai tu, nu esti obiect sexual; lasa totul in urma si gandeste-te la viitor cautand o perosoana care sa te considere mai mult decat un obiect sexual!

| NickiMinaj a răspuns:

Nu-l mai baga in seama deloc, la revedere, pa!

| AndaWest a răspuns:

A fost greseala ta ca ai acceptat situatia aia dar stai linistita ca nu te judec,si eu am acceptat un compromis de genul asta, dar cand am realizat ca el ma avea la mana(stia ca il iubesc)am schimbat pagina si nu-i mai acceptam toate rahaturile. daca iy arati ca esti tare si nu-i dai atentie e cea mai mare umilinta, nu accepta nimic din partea lui.fii tare, nu ai nimic de pierdut

| johnyboy a răspuns:

Tu pe el oricum n-ai cum sa-l umilesti, poti doar sa-i faci rau dandu-l in vileag prietenei lui.
la faza asta tu esti cea umilita si din ce zici tu, esti umilita cam de un an de zile. odata ce ai pus punct relatiei inseamna ca el a ales sa fie cu cealalta, pentru ca p'aia o iubeste, tu fiind doar amanta/jucarie sexuala/panarama lui...samd.eu nu stiu cat de prostuta poti fi sa crezi ca ai putea avea o relatie cu el.sa fii pe primul loc si nu roata de la carutza, cand el iti zice in fata ca trebuie sa vada ce prg are iubita lui.in fine, eu vb din pctul meu de vedere, am fost si eu in locul iubitului tau si stiu ca nu ai nicio sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ne alegem locul, momentul sau persoana de care sa ne indragostim. Pur si simplu se intampla.
Dar domnisoara nu cred ca mai esti o adolescenta inocenta si imatura, nu?
Ce'i asta? Gradinita, grupa mica? Daca Maria ne'a rupt capu la papusa trebuie sa ii rupem si noi capu papusii sale?
Este imatur si de prost gust sa te razbuni.
Indiferenta ta e mult mai intensa decat un joc copilaresc. Ignoral. Vorbeste rece cu el, daca vrea sa te pupe pe mess copilareste'te un pic si spune'i : [-x pe gagicata o " kiss " nu pe mine oh go on.
Stiu, pana acum ti'am zis sa nu te copilaresti si acum iti zic sa o faci. Nu, eu iti zic sa il faci sa se simta putin naspa dar nu sa te razbuni.
Fi indiferenta. Sti vorba aia : " opusul vietii nu e moartea, ci indiferenta ".