| anonima_6654 a întrebat:

Acum un an am cunoscut un tip...la inceput nu mi-a placut de el, neam imprietenit si suntem foarte buni prieteni, dar de la o vreme a inceput sa-mi placa de el.Intr-o zi ne-am sarutat dar dupa aceea i-am spus ca nu am vrut sa se intample asta, l-am intrebat daca s-a suparat, ar el mi-a spus ca nu. I-am spus unui prieten de-al lui ca imi place de el, iar acesta s-a oferit sa ma ajute sa ma bag cu el. L-a intrebat intr-o zi daca ar vrea sa fie cu mine, iar baiatul a spus ca ma considera doar o amica. Dar prietenul lui mi-a spus ca mai vorbeste de mine (intr-un sens bun). Ce sa fac? Eu as vrea sa ma bag cu el dar nu stiu cum sa-l abordez.

9 răspunsuri:
| mystik a răspuns:

Off prieten, prietena...de ce nu ii spui tu direct ce simti?
la unii baietii nu le plac fetele care se ascund in spatele cuiva si isi pling de mila.
incearca si vb cu el spune-i ce simti pentru el, explica-i ca ai sarutul ala a fost cel mai frumos din viata ta si ca ai facut o mare greseala spunindui ca i-ti pare rau, i-al asa prin surprindere, preia tu initiativa daca atunci ai avut tupeu si l-ai cam ofensat sa fim sincere. el te va intelege si i-ti va explica cum sta treaba, orice s-ar intimpla va fi inspre bine si el va fi multumit de tine si tu vei fi cu constiinta impacata ca macar ai incercat, si nu ai lasat dragostea sa treca pe linga tine.multa bafta

| Ady00pk a răspuns:

Mie mi se pare ca greseala ta a fost atunci cand i-ai spus bietului baiat ca nu ai vrut sa se intample asta.Deci el a luat-o ca pe un refuz si si-a bagat ideea in cap ca veti fi doar amicihappy. Multe lucruri nu vrem sa se intample dar nu vezi ca deschidem gura si ranim sentimentele celuilalt.Parerea mea sincera e sa nu incergi sa te bagi pe el pentru ca oricum relatia nu v-a dura mult timp si amandoi veti avea de suferit! baftahappy

| WhO iS tHaT a răspuns:

Daca te-a sarutat si el, inseamna ca ii place de tine, poate nu a vrut sa se bage prietenul lui peste voi.

| Tp42 a răspuns:

Sincer, asta e o problema dificila. daca deja te-a refuzat nu cred ca mai poti face ceva, dar multumeste-te ca si amica al lui, nu e ultimu baiat de pe Pamant.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg sensul de `a te baga cu cineva`, dar sa zicemc a am prins ideea. Cel mai bine este sa vorbesti deschis cu el, sa ii explici, sa-l iei usor, ca de`a lungul timpului au mai evoluat lucrurile si tu nu mai simti pentru el aceleasi sentimente marunte de prietenie si ca ti-ai dori ceva mai mult de la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inceraca sa ii spui ca il iubesti si dintr-o data te-ai indragostit de el pafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 Tot ce faci, faci din inima nu dupa cum iti comanda cineva! Poti sa te gandesti si 3 ani la cum il vei aborda, pentru ca in acele momente simti ca ai uitat tot ce ai gandit pana atunci. I s-a intamplat unei prietene si ea se gandea in fiecare moment cum sa abordeze un baiat dar... nu a fost precum gandea ea. A actionat din inima ceea ce ar trebui sa faci si tu. Lasa temerile la o parte! Si daca acel baiat vorbeste de tine e foarte bine.
"Nu risti, nu castigi!"
Si daca s-a sarutat cu tine, asta nu inseamna ceva pentru tine? Orice lucru se intampla cu un motiv!

2 Cum sa-l abordezi?

Incearca sa discuti si tu cu el pe tema sarutului sau adu in discutie ceva amuzant despre care sa discutati si sa petreceti cat mai mult timp impreuna.

3 Nu mai pune pe altul sa-ti faca treburile! Ce va crede baiatul pe care il placi despre tine? Acel acel baiat este mesagerul tau? Intreaba-l tu personal, pentru ca nu cred ca ar vrea sa te raneasca daca totusi simte ceva pentru tine.

Bafta si succes! :X

| poxi a răspuns:

Este foarte posibil ca baiatul acesta sa te placa dar poate ca el ar fi vrut sa ii spui tu in fata, nu altii. Sfatul meu ar fi sa ii spui tu si sa nu mai apelezi la alti prieteni. pup

| andreeiutssa a răspuns:

Fii sincera si spune-i adevaru...eu am facut asa si ieri a fost aniverasare noastr happy