| An89 a întrebat:

Acum vreo 5 săptămâni am făcut sex neprotejat cu iubitul meu, mentionez că acesta nu a ejaculat în interior, după 4 zile de la contactul sexual mi-a venit menstruatia, doar că a fost mai puțin cantitativ decât de obicei, eu fiind stresată în ultimele zile... Nu am un ciclu regulat, iar la momentul de față a întârziat menstruatia cu 3 zile, semnele premenstruale au apărut, am crampe abdominale de vreo 5 zile și sânii foarte sensibili, iar în ultima perioadă am avut o infecție. Exista posibilitatea să fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este 100% exclusa posibilitatea de a ramane insarcinata in urma unui sex intretinut in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual, deoarece respectivele zile fiind situate inainte de momentul de pornire a sangerarii menstruale reprezinta perioada de INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual. Insasi menstruatia care a pornit dupa 4 zile de la respectivul sex, a reprezentat garantia ca in uterul tau NU era instalata o sarcina.
Fiindca ciclul tau menstrual este de tip neregulat, rezulta ca in acest moment NU este vorba de o ''intarziere'' de 3 zile ci de faptul ca acest cilu este pur si simplu mai lung cu cateva zile fata de ciclul anterior. De asemenea fiindca afirmi ca in acest moment : ''... semnele premenstruale au apărut, am crampe abdominale de vreo 5 zile și sânii foarte sensibili,"" poti sa devii cat se poate de linistita si lipsita de orice ingrijorare, deoarece in urmatoarele zile va porni in mod absolut sigur menstruatia asteptata. Iar in privinta posibilitatii de a fi insarcinata? se poate afirma fara teama de a gresi ca o astfel de probabilitate este complet/total exclusa. Multa sanatate!

| An89 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc frumos!

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu

| Andreeush a răspuns:

Nu există posibilitatea unei sarcini, mai ales că ți-a venit și ciclul.
Ar fi trebuit să te gândești înainte de a face sex la riscuri.

| An89 explică:

Nu e posibil să fie o menstruatie falsă? În ultimul timp urmez destul de des.

| Ohfjcy a răspuns:

Nu