| anonim_4396 a întrebat:

Adv ca prima impresie conteza cel mai mult, nu am facut o buna impresia fata de o fata cu care m-am intalnit cu ea si care imi place mult, si vreau sa-i dau un mesaj sa-mi acorde a doua sansa de "impresie" dar nu stiu ce sa-i scriu:d, dati-mi ex, detalii, mersi

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ce ai impresionat-o? continua asa, inseamna ca te place. Vorbeste cu ea pe mess, cere-i nr de tel, intreab-o ce ore are si asteapt-o, la inceput o intrebi daca-i face placere sa o astepti, pe urma mergeti la un suc si vorbiti mai multe, dar nu te grabi, vorbeste-i calm si uita-te in ochii ei, este cea mai buna metoda de a convinge.

| Slowmotioon a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu cred ca ar fi bine sa ii trimiti prin mesajj ce vreii! Deoarece si-ar putea crea o impresie dsp tine, ca si cum:'' Pai nu are curaju sa imi zica in fata''. E bine sa discuti cu ea fata in fata... cel mai sigur moddd, si tot o data sa fi sincerr cu ea, iar ea daca va obs.lucrurile asteaaaa...bineinteles va accepta poate sa fi Iubitul ei!(Sper ca te-am putut ajuta)SUCCES!

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Hmmmmmm pai depinde ce ai facut. Daca ai folosit un limbaj "injurios" nu e chiar cuvantul potrivit dar totusi poate iti dai seama la ce ma refer se poate sa o fi deranjat pe fata ta. Apoi poate ai pus mana unde nu trebuia.Nu neai spus exact cauza pentru care impresia a fost una proasta. i-ai putea scrie asa...Scuza-ma pentru comortamentul care l-am avut.Imi cer scuze si te rog daca se poate sa-mi acorzi inca o sansa sa iti arat ce fel de persoana sunt eu cu adevarat...Asta depinde cum tiam mai spus de ce ai facut tu.Si depinde si de fata...

| cioko19 a răspuns:

La mine nu prea conteaza prima impresie.caci stii cum e. oamenii se mai inseala in anumite privinte. Si mie de multe ori mi se pare ca "uite ca tipu' ala ce fite are " si pe urma. daca ajung sa il cunosc mai bine. eii. mi-am facut o parere gresita.
Iesiti afara, fi deschis cu ea, povesteste orice, spune-i cat mai multe lucruri despre tine, ca sa aiba ocazia sa te cunoasca.

bafta!

| vlad91 a răspuns:

Prima impresie conteaza... dar si a doua impresie conteaza aproape la fel de mult ca prima... si depinde acum de cum ai "gresit" nu cred ca ar fi bine sa ii trimiti un mesaj in care sa dai de inteles ca stii ca ai gresit... k va face orice din tine si te va calca in picioare...winking da-i un mesaj de genu vreau sa ne intalnim sau ceva nu stiu sun-o si da-i o intalnire... daca ii dai sms poate evita dar daca o suni si ii dai intalnire e mai greu sa refuze... si nu cred ca ai gresit asa rau ca sa nu iti raspunda... si a da ai grija ce faci a doua oarawinking daca ai jignit-o cereti scuze si invit-o din nou in oras daca nu ai jignit-o doar invit-o si ai grija sa o surprinzi placut de data asta cat de greu e sa afli ce ii place? o floare ceva acolo ceva mic dar important... happy mult succes