| RAY a întrebat:

Ai fost vreodata tradat din iubire, te-ai razbunat sau ai iertat-o? Cum ai gasit puterea de a ierta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...am fost tradata.
De razbunat nu m-am razbunat pentru ca nu e ceva ce as face eu. Pur si simplu prefer sa ignor si sa merg mai departe chiar daca sufar. De iertat...am iertat de multe ori, dar ca sa fie clar ca asta nu inseamna ca am si uitat ce a facut respectiva persoana.
"I forgive but I never forget"winking

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar mai incredere?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu prea

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Am fost si m-am si răzbunat cu toate ca se spune ca nu asta e solutia.Dar chiar daca suna urat m-am simțit bine si atunci si dupa pentru ca mi-am jucat cartea incat sa fie in favoarea mea.
Pe mine o dată ce ma tradezi, vinzi sau ma rog cum se mai zice te astepti la ceva rau.

| IamJoKeR a răspuns (pentru Freya1):

Nu esti urâtă, nimeni nu este urat/urâtă, fiecare persoana e frumos in felul ei, si toți suntem făcuți după clipul și asemănarea lui Dumnezeu.

| Plato a răspuns (pentru IamJoKeR):

A zis ca suna urat, nu ca e urata.

| IamJoKeR a răspuns (pentru Plato):

Greșeala mea, Sorry.

| Endoryus a răspuns:

Nu m-am razbunat dar nici nu am iertat.

| Vreausaatiu a răspuns:

Am iertat-o pentru a fii împăcat cu mine, nu te răzbuna, nu merita, dar nici nu continua mai departe, nu va fi la fel.