| Maria17012000 a întrebat:

Ajutati-ma.
Am o relatie de 8 luni.
Inainte de a fi cu el, am facut o prostie.
Pe scurt, m-am lasat dusa de val si m-am culcat cu un barbat de 40 ani, prieten fiind cu actualul, dar asta s-a intamplat inainte sa fiu ce cel de acum.
Treaba care s-a intamplat, a fost pentru ca, nu imi imaginam ca voi avea o relatie cu actualul si nu credeam ca se va intampla sa avem ceva impreuna.
Iar acum ca suntem impreuna, am remuscari si ma macina mereu lucrul asta ce am facut inainte sa fiu cu actualul.
Ce pot face? Vreau sa ii spun despre asta sa nu mai am asa remuscari, dar mi-e frica ca poate o sa-l pierd si simt ca trebuie sa stie asta.
La inceput..nu i-am zis pentru ca, nu credeam ca vom avea ceva serios.
Nu stiu ce sa fac
ce ma sfatuiti

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Teoretic nu trebuie sa afle, pentru ca te asigur ca-l va "macina"...insa ce se intampla daca tu nu-i spui, dar afla de la ala? E complicat.

| RAY a răspuns:

Sa mai faci sex încă o data cu cel de 40 de ani, este clar ca ești atrasa de el și dusa de valuri mereu

| Violleta2022 a răspuns:

Cauta-ti un alt trelea care nu-i prieten cu nici unul din astia.
Oricum prietenul va afla de la celalat ca te-ai culcat cu el si va iesi cu tam-tam.

| mihai69 a răspuns:

Nu poți schimba trecutul, și nici actualul nu trebuie să știe de aventurile tale anterioare.
Nu te mai gândi, îți faci rău singură.

| Maria17012000 explică (pentru mihai69):

Da.
Eu la inceput i.am zis ca nu vreau nimic cu el, pur si simplu nu.mi doream deloc ceva cu el...iar pe parcurs s-a facut sa ma indragostesc de el., ce sa fac...
Acel am a zis ca nu-i va spune...
Dar e prieten de familie si mereu va trebuii sa dau ochii cu el., si ma simt naspa, si al meu sa nu stie de asta.

| Emma30555 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa ii spui dar evita sa te vezi cu celalalt, trebuie sa stai la distanta, în caz ca afla măcar sa vadă ca ai ținut distanta și nu l ai pus în situație penibila. Dacă ei sunt prieteni e treaba lor, dar tu trebuie sa eviți întâlnirile

| iulia0514 a răspuns:

Dacă ai remușcări mărturiseștei și daca te lasă pentru atâta lucru înseamnă că nu te merită în fond și la urma urmei nu l-ai înșelat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îi spui nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei

Oamenii pe care îi câștigăm, îi câștigăm din propria lor libertate

Așa că dă-i libertatea de a face ce simte și ce vrea

Spune-i despre asta, spune-i că te simți ciudat, că n-ai știut ce să faci până în punctul ăsta

Spune-i că nu e ca și cum ai fi știut dinainte ce se va întâmpla

Acesta va fi și un test pentru el (desigur nu-i spune lui despre asta)

Dacă va înțelege, va spune ceva despre cât poate el ca om, cât de inteligent și matur in gândire e

Succes

| Alina0124 a răspuns:

Nu ar trebui să-i spui. Ori relația ta cu el ori a lui cu celalalt se va destrăma. Ce nu știi, nu te afectează. Nu te mai lăsa preocupată de acest aspect, a fost doar ceva pasager și plus că nici nu erai cu el.

| dariaflorina a răspuns:

Eu spun că nu ar trebui sa te părăsească, pentru că nu l-ai înșelat. Dar sunt sigura că probabil nu prea o sa mai vrea să îl vadă atât de des happy