| Laurrius a întrebat:

Ajutati-ma ca nu mai potttt nu mai pot. Sunt impreuna cu o fata si de cand sunt cu ea sunt si fericit intr-adevar, dar am numai stari depresive si nu stiu cum sa scap de ele, sunt incontinuu ingrijorat ce face, nu suport nici ideea ca a mai pus cineva mana pe ea sau ca a avut contact sexual cu cineva, sunt gelos, posesiv, nu stiu ce sa mai faccc jur pe mama mea. Sunt constient cat de penibil si absurd suna si nu vreau sa fiu asaaa dar pur si simplu nu pot sa ma controlezz, simt ca innebunesc, aseara mi-am dat palme si pumni pentru ca nu mai puteam sa suport starea pe care o aveam, imi fac toate filmele in capp gandescc prea mult oricee nu mai vreau nu mai suporttt, vreau sa scap de gelozia asta de starile astea de tottt va rog

2 răspunsuri:
| Kiran a răspuns:

Esti tanar, gandurile astea vor disparea de la sine dupa 20-25 ani cu gelozia. (exista si mici exceptii)

Tu probabil ca inca esti "pur", asa ca doresti si partenera sa fie "pura", etc. Tie ti se pare anormal sa ai o anumit standard pe care si tu il ai?

Daca iti e teama ca se poate intampla ceva, atunci probabil te desconsideri pe tine insuti fata de ea un iubit bun iar pe ea o fata ce ar putea sa te dea la o parte cand apare cineva mai iscusit in curaj (tupeu)

Ea este cu tine acum, fa orice sa ramana asa si la orice pas ca gandul ei "tremura" cand e vorba sa ramaneti impreuna, fa lucrul de care te gandesti ca ea l-ar face cu altcineva si pleaca.

| Marius22222222222 a răspuns:

Atât de fericit ești încât ai numai stări depresive? frate e persoana nu mobila.ai o mare problema cu posesivitatea.vezi că în poza ei de buletin probabil nu apari și tu.asta e un motiv de îngrijorare