| deeeeea1 a întrebat:

Ajutati-ma cu o parere va rog.Azi am intrat pe id-ul prietenului meu si am vazut o conversatie mai deplasata sa zic asa cu un prieten de-al lui ii cerea niste id-uri de fete. I-am dat mesaj intrebandu-l ce inseamna asta.Ne-am certat putin si am aflat ca m-a inselat.ca a fost o scapare, nu am inteles la ce s-a referit. Avem o relatie de aproape 2 ani cu bune si rele. mi-a dovedit de multe ori ca ma iubeste.relatia noastra e la distnta si ne vedem cam odata pe saptamana.acum cu inceperea scolii a fost mai greu sa ne vedem si a trecut o luna. i-am spus ca inteleg ca e baiat dar ar trebui sa se gandeasca si la mine, iar el mi-a zis ceva de genu"crezi ca eu ma simt mai bine ca ne vedem cu saptamanile si nu facem nimic. ce am facut pana acum a fost sa te protejez, nu stiu daca ma intelegi e alegerea ta daca mai vrei sa continuam sau nu."nu stiu ce sa fac il iubesc enorm ce-i dreptsad. a facut multe pentru mine si mi-a aratat ca ma iubeste dar chiar nu stiu ce as putea face. un sfat ar fi bine venit:-s.Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca si nu as vrea raspunsuri rautacioase sau mistouri.

2 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Heyhappyin primul rand ia-o usorhappynu e sfarsitul lumii! am inteles,il iubesti pe tip,te iubeste...okbatting eyelashesproblema este urmatoarea:el fiind baiat,ii este greu sa reziste atat timp fara sa aiba"o bombonica la brat"-cu care sa se giugiuleasca,si chestii(scuza majoritatii baietilor care au relatii la distanta:-W)ce ti-a dovedit el din toata chestia asta? ca nu te merita! daca te iubea la fel de mult cum il iubesti tu pe el,crezi ca te mai insela? daca tinea la fel de mult la tine crezi ca ar fi putut sa se mai ulte si la alte fete,si mai ales ca stia ca risca sa-l descoperi(de vreme ce aveai acces la id-ul lui)pur si simplu nu i-a prea pasat,doar te-a inselat si gatathinking adevarul e ca da,noi fetele punem mai mult suflet intr-o relatie,si tot timpul noi suntem cele care sufera mai mult,de aceea nu trebuie sa-i lasam sa ni se urce in cap,sa ne injosim la nivelul lor,trebuie sa-i tratam cu aceeasi monedahappytu ar trebui sa-l ignori o perioada,sa nu prea vorbesti cu el,sa nu-l bagi in seama; iar daca te baga el in seama,tu incearca sa pari plictisita(de el)nu-i acorda prea multa atentie; si observa reactia lui,daca se va agita,te va intreba ce ai,isi va cere scuze,si isi va da seama de greseala lui imensa cu parere de rau,ii mai poti acorda o sansa,cu toate ca a gresit,daca nu, iti dai si singura seama ca chiar nu are rost sa-ti mai pierzi timpul alaturi de el
sper sa te ajute sfatul meuhappysi poate mai vorbim, daca e ceva imi poti lasa id-ul tautongue

| sunshine939 a răspuns:

Inteleg ca il iubesti dar trebuie sa vezi si cu alti ochi in sensul ca e urat ceea ce a facut.chiar daca nu ati facut nimic ar trebuie sa te respecte si daca te iubeste te ar astepta si o viata pana te simti tu ok.Nu stiuce sa iti mai spus dar nu te merita e un gest jalnic ceea ce a facut.