| anamaria200517 a întrebat:

ajutati-ma cu sfaturi va rog
baiatul de care imi place...ei bine este intr-o relatie cu prietena mea(sa nu aud comentarii rautacioase,prietena mea stie ca sunt indragostita de iubitul ei,dar ea nu isi face griji pentru ca stie ce fel de persoana sunt eu si ca niciodata nu i l-as fura ca sa zic asa)
si pe el cand il intreb ce face,evita sa imi raspunda sau daca o face, o face dupa 1 zi sau 2...nu inteleg de ce s-a racit atat de mult,nu i-am dat de banuit ca mi-ar placea de el, pur si simplu nu stiu de ce ma evita asa mult...sad

5 răspunsuri:
| Lothar a răspuns:

Nu are rost sa te dai la tipul ala...sunt multe motive pentru care te evita (unul ar fi ca o iubeste pe fata aia)
In loc sa-i strici relatia prietenei tale mai bine uita-l pe ala (daca se desparte de prietena ta incearca atunci sa vorbesti cu el si spune-i ce simti daca nu...ai pierdut un baiat de care-ti place. Felicitari! Au mai ramas doar minimum un milion de baieti)
Esti mica acum..nu realizezi diferenta intre a iubit si a placea si probabil e doar un crush care trece cand vezi un alt tip mai dragut

| benga94 a răspuns:

laughingPai eu fi spus prietena ta care sunt gindurile tale pentru el,si eu mai fi spus sa nu cumva sa se apropie de tine,sa te evite ca daca nu crede ca e ceva intre voi,deci el o iubeste pe ea,parerea mea sa nu te bagi si sa iti cauti si tu un iubit care sa te vrea pe tine,si oricum nu trebuia sa stie nimeni ce ginduri ai tu,prietena e prietena dar totusi cea mai buna prietena esti tu,sa stii doar pentru tine, secretele e bine sa ramana la tine, cu prietenele doar asa ce se poate vorbii, ca la prima cearta se imprastie toate secretele tale, ca nu mai ai baza pe nimeni in ziua de azi!

| YummyDkRich a răspuns:

Probabil ca puti

| Nicolitza a răspuns:

Te evita pentru ca prietena ta i-a spus despre tine si sentimentele tale, cred ca tine mai mult la fericirea ei decit la prietenia voastra happy asa e intotdeauna, el o iubeste si i-a promis ca ii ramane fidel ei, astfel toata lumea e impacata, tu ramai prietena cu fata, ei continua relatia

| Anonimaaaaa8888 a răspuns:

Probabil îi este bine cu prietena ta și vrea sa ramana cu ea. Încearca sa îl uiti, sau să îl faci gelos stând cu altcineva. Daca atunci iti dă mai multa atentie, inseamna ca si el simte ceva.
Funda? big grin