| cotzobello a întrebat:

Ajutati-ma cu un sfat.cum sa fac sa nu mai fiu asa de posesiva? efectiv m-am obisnuit sa fiu si sa vb toata ziua cu el si ma inebuneste cand face alceva cu altcineva(desi nu face mai nimic fara mine doar daca il iau ai lui la tara sau au treaba cu el) credeti ca ar fi mai bine sa ma desprt de el? adica poate ma obisnuiesc fara el dupa ceva vreme.mentionez ca ne iubim f mult...

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca sa te indragostesti de el. Cand vei incepe sa-l iubesti, ai sa incepi sa nu-l mai consideri o proprietate si ti se va face rusine. Posesivitatea nu exista decat in absenta dragostei, acnd iubesti pe cineva vrei sa fie fericit, nu sclav.

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Daca nu vrei sa-l pierzi renunta la atitudinea asta. Nu e bine sa te desprti de el, pentru ca o relatie o data rupta nu va mai fi niciodata la fel. Incearca sa faci ceva care sa-ti distraga atentia de la el. Azi citesti o jumatate de ora si uiti putin de el, maine stai si te uiti la un film, poimaine iesi cu prietenele si tot asa.

| andreea_9470 a răspuns:

Cred ca esti prea geloasa si nu ai niciun motiv sa fii. chiar si tu zici ca nu face nimic si ca te iubeste, nu inteleg de ce te temi atunci. incearca sa il suni mai rar, sa va intalniti mai rar. chiar daca iti vine sa-l suni, abtine-te si dupa ceva timp vei reusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebari si raspunsuri, ajutor si sustinere morala de la un psiholog priceput, online pe yahoo messenger la id-ul ceresiteajut