| 13AniFrumosi a întrebat:

Ajutati-ma! Luna trecuta mi-a venit pentru prima data ciclul, luna asta trebuia sa-mi vina pe 18, nu mi-a venit de loc pana acum! De ce? Tin sa mentionez ca-s virgina.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Se mai intampla sa te sara cate o luna la inceput. Nu te mai ingrijora si bucura-te de libertate. laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu trebuie sa fii ingrijorata fiindca asa se intampla de obicei in cazul marii majoritati a fetelor din cauza faptului ca maturizarea organelor voastre de reproducere este deocamdata inca incompleta. Din acest motiv urmatoarea menstruatie ar putea sa se produca in scurt timp dar ar putea sa intarzie chiar o luna doua sau si foarte multe luni, uneori chiar mai mult de 1 an. Lungimea primelor cicluri menstruale de regula este destul de imprevizibila, fiind foarte neregulata. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chill, am 17 ani și ceva și încă am un ciclu neregulat.
În sensu' că am avut perioade când aproape că uitasem că am așa ceva, fiindcă nu mi-a venit o pe lună.

And same here
I'm virgin.

| angelica02 a răspuns:

Buna nu te ingrijora si mie mi s-a intamplat trebuie sa iti vina pana luna viitoare, asa se mai intampla!

| Gena5 a răspuns:

Nu te îngrijora. Cand eram adolescenta nu imi venise 4 luni deși eram virgina. Asa se întâmpla cel putin o data in viața unei femei. este o menstruație neregulată si probleme cu hormonii atat după aceea o sa revină la normal stai liniștita

| Cosmin1983c a răspuns:

Ai rabdare. ciclul difera de la persoana la alta. ori esti virgina ori nu.